Maske zorunluluğu ne vakit kalkacak?

19.02.2022
Maske zorunluluğu ne vakit kalkacak?Uzun bir süredir hayatımızın bir parçası haline gelen maske kullanımının ne vakit sona ereceği araştırılıyor. Peki, Maske zorunluluğu ne vakit kalkacak?


Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak?

Tüm dünyayı tesiri altına koronavirüs salgını, maskeleri hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirdi.

Bilhassa aşının bulunmadığı ve koronavirüsün tesirinin yoğun olduğu günlerde, maske – mesafe ikilisini ezberledik.

Aşının bulunması ve tüm dünyanın aşılanma ile yasakları kaldırmasının arkasından, gözler Türkiye’ye çevrildi.

Son dönemde birçok ülkede maske takma zorunluluğunun sona ermesinin arkasından, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni bir izahat geldi.

Maske zorunluluğu hakkında konuşan Sıhhat Bakanı Koca, gelecek hafta çarşamba gününü işaret etti.

Peki, Maske zorunluluğu ne vakit kalkacak? İşte yanıtı…

MASKE ZORUNLULUĞU NE ZAMAN KALKACAK?

Gelecek hafta çarşamba günü koronavirüs sürecini özetleyen bir basın toplantısı yapılacağını aktaran Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Gelecek hafta bir toplantı yapacağız. Corona virüsle mücadelede geldiğimiz noktayı göreceğiz.

O görüşmede maske ve benzeri tedbirler, ne vakit kontrol yapılması gerektiği dahil olmak suretiyle birçok mevzu ele alınacak.” dedi.

Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak?  #1

Bakan Koca’nın bu açıklamasını değerlendiren Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Ümit ederim Bilim Kurulu maske uygulamasını kaldırmaz.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.