MasterChef kaşık niçin atılır? MasterChef kaşık atmak nedir? Kaşık atmanın anlamı ne?

29.12.2021
MasterChef kaşık niçin atılır? MasterChef kaşık atmak nedir? Kaşık atmanın anlamı ne?


MasterChef kaşık neden atılır? MasterChef kaşık atmak nedir? Kaşık atmanın anlamı ne?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın son dokunulmazlık oyunu oynanacak ve haftanın eleme adayları netleşecek. Yarışmacılardan birisi bu akşam şeflerden tam not alıyor. Peki fakat MasterChef’te kaşık atmak ne demek? Kaşık atmanın anlamı nedir? 

MasterChef Türkiye’de bu akşam Soner Sivrioğlu bir yarışmacının yemeği için kaşık atıyor. Somer Sivrioğlu, ”4 senelik MasterChef tarihinde buna asla bu kadar erken başlamamıştık.” diyerek kaşık atıyor. Peki fakat kaşık niçin atılır?

MasterChef’te kaşık atmak ne anlama geliyor?

Aşçılık dünyasında kaşık atmak terimi yaygın olarak kullanılıyor. Şeflerin kaşık atması aşçılık öğrencileri tarafınca gururla karşılanıyor. Bir şefin kaşık atması; yemeklerin beğenilmiş olduğu anlamına geliyor. Kaşık atmak; yemekte hiçbir noksan bulunmadığı anlamına gelir. Bir şefin kaşık atması demek öğrencisine “benim sana öğretebileceğim herhangi bir şey almadı “ demek ile aynıdır. 

 

Geçen yıllarda çatal ve kaşık atılan yarışmacılar

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.