Mazhar Alanson’dan şaşırtıcı Ferhan Şensoy açıklaması!

Türk sinema ve tiyatrosunun usta sanatçısı Ferhan Şensoy’un vefatının ardından sanat dünyasında büyük bir üzüntü yaşandı. Pek çok ünlü isim …

01.09.2021
Mazhar Alanson’dan şaşırtıcı Ferhan Şensoy açıklaması!

Türk sinema ve tiyatrosunun usta sanatçısı Ferhan Şensoy’un vefatının ardından sanat dünyasında büyük bir üzüntü yaşandı. Pek çok ünlü isim sosyal medya hesabından duygularını dile getirirken ünlü müzisyen Mazhar Alanson’da paylaşımda bulundu.

Türk tiyatrosunun duayen ismi Ferhan Şensoy, önceki gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Haziran ayında anjiyo geçiren ve ardından anjiyoya bağlı olarak gelişen komplikasyonlar sebebiyle tedavi gören usta sanatçı, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşama tutunamadı. 

Sanat dünyasını yasa boğan acı haber sonrası pek çok ünlü isim sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak üzüntülerini dile getirdiler. MFÖ grubunun üyelerinden ünlü şarkıcı Mazhar Alanson da Instagram hesabından paylaşım yaptı.

“FERHAN’IN OYUNU OLMASA BELKİ MFÖ OLMAYACAKTI”

“Ferhan’ın oyunu olmasa, belki MFÖ olmayacaktı” diyen Alanson yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 “Devlet Tiyatrosu’nda çalışırken, İstanbul’a geldiğimde Fuat ile Özkan’ın, Ferhan Şensoy ile çalıştığını duydum. Hemen oyunu seyrettim. Nefis bir oyundu. Fuat ile Özkan’ın katkiları da çok iyiydi. Oyun ve müzikler o kadar güzeldi ki bir daha seyrettim. Fuat’ın besteledigi ‘Ey Gidi Tahran’ ve ‘Gam Yeme Sen Ey Süreyya’ adlı şarkılara yeni söz yazdım. O şarkılardan biri ‘Ele Güne Karşı’ diğeri ‘Yalnızlık Ömur Boyu’ oldu. Ferhan’ın oyunu olmasa bugün halka mal olmuş iki önemli şarkımızdan mahrum olacaktık. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyor, hem şarkılar, hem kahkahalarla okuduğumuz kitapları, oyunları, oyunculuğu için çok teşekkür ediyorum. Ferhan’ın oyunu olmasa, belki MFÖ olmayacaktı.” 

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.