McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını tekrardan açacak

11.08.2022
McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını tekrardan açacak


McDonald’s, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, önümüzdeki birkaç ay içinde ülkedeki restoranlarını tekrardan açılmasının organize ettiği duyurdu.

McDonald's Ukrayna'daki restoranlarını yeniden açacak

Rusya’nın saldırıları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki tüm restoranlarını kapatma sonucu alan McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını tekrardan açmaya başlamış olacak.

McDonald’s tarafınca meydana getirilen açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Batılı birçok işletmenin Ukrayna’da tekrardan faaliyete geçtiklerine dikkat çekildi.

“Tekrardan açılma sonucu alındı”

Önümüzdeki birkaç ay içinde Ukrayna’daki restoranlarını tekrardan açılmasının organize ettiği aktarılan açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla kapsamlı istişare ve görüşmelerin arkasından ve çalışanlarımızın işe dönme talebi dikkate alınarak tekrardan açılma sonucu alındı” denildi.

İlk olarak Kiev ve batı Ukrayna’daki restoranlar açılacak

McDonald’s, ürünleri restoranlara götürmek ve çalışanları gelişmiş güvenlik protokolleriyle sahaya geri getirmek için tedarikçilerle beraber çalıştıklarını açıklayarak, ilk olarak çatışmalardan daha çok korunan Kiev ve batı Ukrayna’da restoranların tekrardan açmaya başlanacağını beyan etti.

Ukrayna’da 109 restoranı bulunan McDonald’s, kaç restoranı tekrardan açmayı planladığını belirtmedi.

McDonald s Ukrayna daki restoranlarını yeniden açacak #1

Ukrayna, işletmelerin ülkenin batısına taşınması için program başlatmıştı

Şirket, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının çoğunu mahalli lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın saldırılarının başlamasını arkasından Ukrayna hükümeti, ekonomisine daha çok zarar gelmesini önlemek amacıyla işletmelerin savaştan ziyan olmuş bölgelerden batıya taşınması için bir program başlatmıştı.

KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki neredeyse tüm restoranlarını tekrardan açıldığını bildirmişti.

McDonald s Ukrayna daki restoranlarını yeniden açacak #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.