Meclis’te İmamoğlu tartışması: Kılıçdaroğlu’nun öcü olabilir

02.02.2022
Meclis’te İmamoğlu tartışması: Kılıçdaroğlu’nun öcü olabilir


TBMM Genel Kurulunda partisi adına söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz büyükelçiyle yemek yemiş olduğu görüntülerin servis edildiğini hatırlatarak, “İngiliz büyükelçisiyle yemek yemiş olduğu servis edildi. Sonrasında ansızın vaka olmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi tarafınca denildi ki ‘Vay efendim şahıs haklarına müdahale ediyorsunuz. Bu, kişisel verileri korumayla ilgili bir şeyi ihlal ediyorsunuz, Anayasa’ya aykırı davranıyorsunuz.’ Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sitesine girin, MOBESE kameraları aslına bakarsanız açık. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sitesine girin, bakın şurada ‘Başkent Mobil’ diye bir site var, oraya girin. Ankara’da aslına bakarsanız Büyükşehir Belediyesi’nin MOBESE’leri açık” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NUN ESKİ PAYLAŞIMINA GÖNDERME

Elitaş, İmamoğlu’nun fotoğrafı kimin yayınladığını bildiğini söylediğini belirterek, “Eğer bu şahıs Cumhur İttifakı’ndan herhangi biri olsaydı sizin trolleriniz ve Sayın İmamoğlu’nun tüm yandaşları ‘Vay efendim, Cumhur İttifakı -böyle böyle- benim toplumsal hayatımla ilgili bir şeyi paylaştı’ diye ifade edebilirlerdi. Bakın kıymetli milletvekilleri, üç hafta ilkin yada dört hafta ilkin Sayın İmamoğlu’nun toplumsal medyada paylaşmış olduğu bir şey var. Yürüyen merdivene ters binen, yürüyen merdivende ters giden bir kedi paylaşımı var. Bugün ‘Yürüyen merdivende ters giden kimdir ki’ diye sorduğunuzda ilk akla gelen Sayın Kılıçdaroğlu’nun yürüyen merdivende ters gitmesidir, bundan başka var mı? Diyorlar ki ‘Bak Kılıçdaroğlu, sen ters biniyorsun, bir de kedi ters biniyor.’ Sayın İmamoğlu’nun balıkçıdaki görüntüsünü gösteren kim? İmamoğlu ‘Ben biliyorum’ diyor. Eğer o bilmiş olduğu Cumhur İttifakı’ndan herhangi biri olsaydı muhakkak açıklardı, siz de üzerine giderdiniz. Açıklayamadığına nazaran demek ki ters binen kedi ile ters binen Kılıçdaroğlu’nun öcü olmuş olabilir, bunu ilkin kendi içinizde arayın” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ise, AK Partililerin her konuştuklarında mevzunun İmamoğlu bulunduğunu savundu. Bingöl, görüşmenin halka açık bir ortamda yapıldığını söylemiş oldu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Neçirvan Barzani'yle görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Neçirvan Barzani’yle görüştü
İnternetten tanıştığı yaşlı adam sonu oldu! İnternetten tanıştığı yaşlı adam sonu oldu!
Çok konuşulacak kar yağışı iddiası! "Küçük Sibirya'ya dönebilir"Oldukça konuşulacak kar yağışı iddiası! “Minik Sibirya’ya dönebilir”YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.