Mediatrend Mart sayısı çıktı! İndirdiniz mi?

01.03.2022
Mediatrend Mart sayısı çıktı! İndirdiniz mi?


Mart ayına girmemizle beraber içimizi bahar neşesi kaplamaya başladı. Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu zamanda, pek oldukca kişinin gündemi neredeyse aynı: Bahar temizliği…

Mediatrend Mart sayısına Turkcell Dergilik uygulamasından ve Mediatrend web adresinden ulaşabilirsiniz.

Evleri pırıl pırıl bir hale getirip pisliklerden arındırdığımız, içimizin tazelendiği bu mevsimde, Mediatrend ailesi olarak bahar temizliği heyecanınızı paylaşmak istedik. Evinizi temizlerken kesinlikle faydalanmanız gereksinim duyulan teknolojileri sizler için bir araya getirdik. Öte taraftan, her eşyanın da aynı şekilde temizlenmemesi gerektirme ettiğinin, her birinin değişik hassasiyetlere haiz bulunduğunun da farkındayız. Bunun için, teknolojik cihazlarınızı temizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden sizlere bahsettik. Fotoğraf makinesi temizliğine ise apayrı bir sayfa açtık!

Günler geçiyor, mevsimler değişiyor… Peki giyim dolaplarımız hep aynı mı duracak? “Hayır,” diyenlerdenseniz, giyim dolabınıza teknolojik dokunuşlar katabileceğiniz püf noktalarını sizlere anlattık. Bahar temizliğiyle ilgili incelikleri paylaşırken, bahar mevsimini evde geçirmek istemeyenleri de unutmadık! Mart soğuklarına direnme sıcacık dinlence rotalarını siz seyahatseverler için listeledik. Bununla beraber günü yaşayıp yarını düşünenlere, yaza fit girebileceğiniz vücut egzersizlerini bir araya getirdik.

Mediatrend olarak değişen hızla gelişen teknolojinin trendlerini de yakından takip etmeye devam ediyoruz! Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S22 ile oldukca kısa bir süre ilkin tanıştık. Nerede ise cihazla ilgili data sahibi değilseniz, tüm teknik detaylar içeride sizleri bekliyor! Öte taraftan son zamanlarda teknoloji dünyasının dilinden düşmeyen sanal gerçeklik ve Web 3.0 teknolojilerini her insanoğlunun anlayabileceği basitlikte, kapsamlı bir halde anlattık.

Her ay olduğu şeklinde bu sayımızda da meşhur bir adı ağırlayıp, ona teknoloji ve yaşam üzerine sorular yönelttik. Bu ayın konuğu ise keyifli üslubu ile sayfalarımıza renk katan Eda Yaman oldu. Her ay meşhur bir yönetmeni incelediğimiz Ses ve Görüntü köşemizde ise İran’dan Oscar’a uzanan esin verici hikayesiyle herkesi etkileyen Asgar Farhadi’nin hayatına ayna tuttuk.

Sıra geldi en leziz sayfalara… Mutfakta Yaşam köşemizde zeytinyağına ayrı bir parantez açmak istedik. Öte taraftan toplumsal medyada derhal her gün karşılaştığımız trend olan tarifleri, evde kolay bir halde uygulayabileceğiniz şekilde sizlere aktardık.

Birazcık da bilgisayar diyelim mi? Pek oldukca gencin sordurulmuş olduğu “Chromebook alınır mı?” sorusunu detaylı bir halde masaya yatırdık. Chromebook ile Windows dizüstü bilgisayarları karşılaştırdık. Hangi ihtiyaca nazaran neyin tercih edilebileceğini sorguladık. Öte taraftan evden çalışmanın ve dijital yayıncılığın her geçen gün arttığı bu zamanda, bilgisayar kameraları hakkında da uzun uzun konuşmanın tam zamanı bulunduğunu düşündük.

Gelelim dergimizin en keyifli sayfalarına… Bu ay nihayet oyuncularla buluşacak WWE 2K22 bizim de radarımıza girdi. Oyunla ilgili bilmenizde yarar olacak tüm ayrıntıları anlattık. Birazcık gülmeye ihtiyacı olanlar için sıcacık atmosferleriyle milyonları etkileyen efsaneleşmiş sitcom dizilerini sizler için seçtik! Öte taraftan dizi maratoncularını da unutmadık. Her yerde, konforlu bir seyir deneyimi arayanlara yönelik tabletleri bir araya getirdik.

Dolu dolu bir Mart sayısı sizleri bekliyor! Çayınızı aldıysanız, hadi başlamış olalım…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.