Mehmet Büyükekşi’den yeni sürem mesajı

07.08.2022
Mehmet Büyükekşi’den yeni sürem mesajıBüyükekşi, TFF’nin resmi web sitesinde yer edinen açıklamasında, “Özlemle beklediğimiz 2022-2023 futbol sezonu başlıyor. Futbolda her sürem yeni bir umuttur, içinde yeni beklentiler barındırır. Hepimiz de bu umutları taşıyor, yeni sezonun heyecanını sizlerle beraber yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Ilk olarak dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yargı sürdüğü, futbolun güzelliklerinin konuşulmuş olduğu bir sürem yaşanmasını umut ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türk futbolunun gelişimi için tüm aktörlerinin kıymetli kılınması icap ettiğini aktaran Büyükekşi, şu şekilde devam etti:

“Coşku ve rekabet seviyesi devasa yükseklikte maçlar, yoğun bir futbol mevsimi bizleri bekliyor. Türk futbolunu en üst seviyelere çıkartmak için azami çaba gösterelim, dünyada hak etmiş olduğu yere gelebilmesi için mesuliyet bilinciyle hareket edip, el ele verelim. Futbolda hatalar olabilir, kasıtlı kararlar olmadığı müddetçe hoş görmemiz gerekiyor. Ön yargısız hareket edip, her insana güvenmemiz halinde futbolumuz yükselebilir. Bunun için hepimiz adil, dürüst, saydam yönetimle marka değerine katkıda bulunmak istiyoruz. Eğer futbolun tüm paydaşları olarak birbirimize ne kadar sevgi, saygı gösterir, kıymet verirsek, futbolun marka kıymeti o denli artar. Hakemlerin, problemlerin değil, futbolun konuşulmuş olduğu bir ortam o lige kıymet üzerine kıymet katacaktır.”

Fair-Qlay’e ayrı bir itina gösterilmesi icap ettiğini vurgulayan TFF Başkanı, “TFF olarak bu mevzuda hepimiz mühim bir adım daha atıyoruz. Yönetim kurulumuzda, talimatımızda olmasına karşın uzun senelerdir oluşturulmayan Fair Play Kurulunu kurma sonucu aldık. Bu kurulumuz, Fair Play’i teşvik etme ve ödüllendirme mevzusunda fazlaca mühim bir misyon üstlenecek. Yakın bir zamanda detaylarını paylaşacağız.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Cumhuriyetin 100. yılı olması sebebiyle hususi bir sürem geçeceğini hatırlatan Büyükekşi, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Son olarak, Avrupa’da ülkemizi temsil eden kulüplerimize, liglerimizde yer alacak tüm takımlarımıza, sahada vazife meydana getirecek teknik direktör, futbolcu, yargıcı, gözlemci ve temsilcilerimiz başta olmak suretiyle, futbola katkı elde eden, emek veren her insana ve siz kıymetli futbolseverlerimize başarı, sıhhat ve mutlulukla dolu bir sürem temenni ediyorum. Yeni sezonun birlik ve beraberlik içinde, hayırlı, uğurlu, verimli, başarıya ulaşmış ve futbol aşkıyla dolu geçmesi dileğiyle, her insana saygılarımı sunuyorum.”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.