Mehmet Dinçerler toplumsal medyaya geri döndü

08.02.2022
Mehmet Dinçerler toplumsal medyaya geri döndüBorç iddialarıyla gündemde olan Mehmet Dinçerler, Instagram, hesannı tekrardan etken etti.


Mehmet Dinçerler sosyal medyaya geri döndü

Meşhur oyuncu Kaan Yıldırım’dan ayrılan Hadise, aşka küsmemiş ve gönlünü Mehmet Dinçerler’e kaptırmıştı.

Hadise’ye 40 bin dolarlık yüzükle evlilik teklifi etmesinin peşinden peşinden borç iddialarıyla gündeme gelmiş ailesinde de krize sebep olmuştu.

Nikah masasına oturmaya hazırlanan çiftten Dinçerler, geçtiğimiz hafta iddiaların peşinden Instagram hesabını kapatmıştı. Dinçerler’in bu sonucu uzun sürmedi.

Önceki gün Instagram hesabını tekrardan etken hale getiren Mehmet Dinçerler, yeni fotoğrafını toplumsal medya hesabından yayınladı.

Mehmet Dinçerler sosyal medyaya geri döndü #1

YÜZÜK DAVAYA GİRDİ

Hadise’ye, sevgilisi Mehmet Dinçerler’in armağan etmiş olduğu 40 bin dolarlık yüzük, meşhur iş adamının alacaklıları tarafınca davaya mevzu olmuştu. Dinçerler’in alacaklıları, açtıkları davada, “40 bin dolara yüzük alacağına borçlarını ödesin.” demişti.

Tüm bu yaşananların peşinden Mehmet Dinçerler suskunluğunu bozmuştu. Yazılı izahat meydana getiren iş adamı, takibe alınmış bir borcunun olmadığını söylemişti. Dinçerler yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

Bu sıkıntılı süreçte bir kısım banka borçlarına ailesine ve soyadına karşı kendisini görevli hisseden her evlat şeklinde hiçbir ticari yükümlülüğüm olmamasına karşın maalesef kefil olmuştum. Bu sebeple borçların yapılandırılması için restoranın konkordato talebinde bulunması ile beraber bir kısım kefaletlerimiz sebebiyle yatırımcılarımızı ve çalışanlarımızı koruma altına almak amacıyla şirketimizi de 2019 senesinde konkordato sürecine girmek zorunda kalmıştır.

Ben şahsım ve şirketim olarak onaylanan tüm ödeme takvimine uymuş olup, bir tane dahi takibe alınmış borcun bulunmamaktadır. Ek olarak 2021 senesinde şirketimin ve şahsımın kefaleti bulunan borçların (şahsım ve şirketimin borcu olmamasına karşın) neredeyse hepsini kapattık. Haberlere mevzu olan ödenmeyen borçlarla yada şirketle aile bağlantıları haricinde hiçbir süre ortaklığım olmamıştır. Ben bugüne dek evlat olarak üstüme düşeni yaptığıma inanıyorum ve bundan sonrasında da ne gerekiyorsa yapacağım; yalnız firmalar tamamen tüzel kişiliktir ve kimsenin borcu hiç kimseye bağlanmaz. Bugün gelinen süreç doğal ki üzücüdür. Bu üzücü vaka üstünden magazin üretmek ve haksız saygınlık suikastı yapmak inanırım hiçbir ahlaka yakışmaz.

İş insanının, “Şahsım ve şirketimin borcu yoktur.” sözlerinin peşinden Dinçerler’in amcasının avukatı Hicran Akkaya Şenoğlu, izahat yapmıştı.

“AMCASININ EVİNİ SATTIRDI”

Şenoğlu, borcun Mehmet Dinçerler’e ilişkin bulunduğunu savunmuştu. Avukat Şenoğlu, mevzuyla ilgili, “Mehmet Dinçerler, amcasının evini sattırdı. Kendisi borçludur. Taksitleri ödemedi fakat borçlarını bilmiyor. ‘Muhammet’ olan adını ‘Mehmet’ olarak değiştirdi. Son olarak aşamada Hadise’ye almış olduğu yüzüğe el konulabilir…” demişti. Şenoğlu, “Firmanın hisseleri Mehmet’e gönderildi. Ödenmeyen borç Mehmet’in borcu. Şu an 11 milyon TL borcu var. Tüm bankalara borçları vardı. Yarısını ödediler, sonrasında yapılandırdılar. Ödemedikleri iki bankaya borcu var, o da amcanın borcu.” şeklinde konuşmuştu.

“HADİSE OTEL PARASINI VERMEZ”

Mehmet Dinçerler’iin Hadise’ye evlilik teklifi etmiş olduğu 40 bin dolarlık yüzüğün meteor tesiri yarattığını da belirten Hicran Akkaya Şenoğlu, şunları söylemişti: “O yüzük bir meteor. Instagram hesabını niçin kapattı sizce? Biz o tatilleri gördüğümüz için. Bu şekilde bir şeyle anılmak fena. Amca oldukca öncesinden kefil olmuştu. Onun borcu ile uğraşılırken Dinçerler, dinlence yapıyordu. Geceliği 28 bin TL veriyor kalmış olduğu otellere. Hadise, buralara emek vererek gelmiş. Otel parasını Hadise’nin verdiğini düşünmüyorum. Bu borç ödenmezse şirket batacak. Borçlu bulunduğunu bilerek hareket etse bu şekilde şeyler olmaz.”

“İKİ KARDEŞİN ARASI BOZULDU”

Hicran Akkaya Şenoğlu, Mehmet Dinçerler’in babası ve amcasının bu vaka yüzünden arasının açıldığını da ifade etmişti. Şenoğlu, “Normalde bu vakaya kadar iki kardeşin arası normaldi. Mehmet, ne süre, ‘Benim borcum yok’ dedi, vakalar o süre patladı.” açıklamasını yapmıştı.

Mehmet Dinçerler sosyal medyaya geri döndü #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.