Mehmet Metiner, Abdullah Gül’e canlı yayında rest çekti: Yüreği yetiyorsa aday olsun

30.04.2022
Mehmet Metiner, Abdullah Gül’e canlı yayında rest çekti: Yüreği yetiyorsa aday olsun


Millet İttifakı’na yönelik açıklamaları ve Seyahat Davası’nda verilen kararları eleştiren sözleriyle tekrardan gündem olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adı adaylık için öne çıkmaya başladı. Ankara kulislerinde Gül’ün adaylık ihtimali tekrardan konuşulmaya başlanırken, AK Partili Mehmet Metiner’den oldukca sert açıklamalar geldi. Metiner, “Abdullah Gül’ün yüreği yetiyorsa kendisi aday olsun!” diyerek çağrıda bulunmuş oldu.

MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI KİM OLACAK?

Erdoğan Aktaş’ın hazırlayıp sunmuş olduğu, tv100’de ekranlara gelen Sağlı Sollu programında AK Partili Mehmet Metiner’den çarpıcı sözler geldi. “Millet İttifakının talibi kim olacak?”, “6’lı masada neler yaşanıyor?” sorularına cevap aranan programda Cumhurbaşkanı talibi olarak AK Parti kurucularından olan Abdullah Gül isminin öne çıkmasına Metiner sert çıktı.

AADSAD

ABDULLAH GÜL İSMİ ÖNE ÇIKTI

Programa Metiner’in sözleri damga vurdu. “11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Millet İttifakı talibi olacağı” iddiaları canlı yayında tansiyonun yükselmesine niçin oldu.

GUL

Abdullah Gül’ün Millet İttifakı’na yönelik açıklamaları ve genel olarak adaylık tartışmalarındaki yorumlarına ve Seyahat Davası kararlarına yönelik eleştirilerine Mehmet Metiner, oldukca sert tepki gösterdi.

METİNER’DEN GÜL’E: ONDAN KAÇAN NAMERT OLSUN

Metiner, “Başını ne süre nerede çıkaracağını oldukca iyi biliriz. Bizlere Abdullah Gül’ü anlatmayın. Siz oldukca memnunsanız paşa paşa cumhurbaşkanı talibi yapın. Abdullah Gül, bizlere karşı duruyorsa hay hay. Ondan kaçan da namert olsun. Mangalda kül bırakmayan, her derde ilaç olduğuna inanılan bir önder. Abdullah Gül’ün yüreği yetiyorsa kendisi aday olsun!” ifadelerini kullandı.

METINER

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dikkat çeken sözler! Dikkat çeken sözler! “3 işçinin işine son verdim, toplumsal medyada…”
Ramazan Bayramı’nda hava durumu nasıl olacak? Ramazan Bayramı’nda hava durumu iyi mi olacak?
Yasa boğmuştu! Ölen pilot uçakta evlenme teklif etmişYasa boğmuştu! Ölen pilot uçakta evlenme teklif etmişYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.