Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde görevinin başlangıcında

20.01.2022
Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde görevinin başlangıcındaHakkari’de 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde eksi 17 derecede görevini icra eden Mehmetçik, temizlediği metrelerce kar üstünde devriye geziyor, nöbet tutuyor.

Binlerce yükselti yükseklikteki dağlarda, metrelerce karla savaşım ederek vatanı korumak için çaba sarfeden Mehmetçik, gururlandırıyor.

Son olarak Ulusal Müdafa Bakanlığı’nın, Twitter hesabı üstünden meydana getirilen paylaşımda Mehmetçik’in amansız mücadelesi gözler önüne serildi.

-17 DERECEDE VATAN NÖBETİ

Ulusal Müdafa Bakanlığının (MSB), Hakkari kırsalında bulunan Sözleşmeli Onbaşı Muhammed Koç Üs Bölgesi’ndeki Mehmetçiğin görüntülerini Twitter’dan paylaştı.

Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde vatan savunmasını sürdürüyor VİDEO

MSB’nin toplumsal medya hesabından paylaşmış olduğu Mehmetçiğin Hakkari Şehit Sözleşmeli Onbaşı Muhammed Koç Üs Bölgesi’ndeki görüntüleri kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Meydana getirilen paylaşımda, şu ifadeler kullanıldı: “Şehit Sözleşmeli Onbaşı Muhammed Koç Üs Bölgesi/Hakkari Yükselti: 3450 metre, ısı: -17 Aşama. Metrelerce kara, dondurucu soğuğa, ayaza ve tipiye karşın yüreğindeki vatan ve bayrak sevgisiyle içimizi ısıtan kahraman Mehmetçik sağ olsun, var olsun.”

Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde görevinin başında #1

Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde görevinin başında #2

Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde görevinin başında #3

Mehmetçik 3 bin 450 rakımlı üs bölgesinde görevinin başında #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.