Meksika Devlet Başkanı Obrador’un heykelini yıktılar

03.01.2022
Meksika Devlet Başkanı Obrador’un heykelini yıktılarMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador’un heykeli açıldıktan bir kaç gün sonrasında yıkılarak kafası koparıldı.


Meksika Devlet Başkanı Obrador'un heykelini yıktılar

Meksika’nın Altamulco şehrinde geçtiğimiz yıl 29 Aralık’ta açılışı meydana getirilen Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador’un heykeli, dün yıkılmış ve kafası koparılmış halde bulunmuş oldu.

AÇILDIKTAN 3 GÜN SONRA TAHRİP EDİLDİ

Açıldıktan yalnız 3 gün sonrasında tahrip edilen heykel için yetkililerden hemen hemen bir izahat yapılmazken, olayın sorumlusu olan şahıs ya da kişilerin kimlikleri de hemen hemen tespit edilemedi.

Meksika Devlet Başkanı Obrador un heykelini yıktılar #1

“HEYKELİM YAPILMASIN, ADIM VERİLMESİN” DEMİŞTİ

Vakayla ilgili hemen hemen bir izahat yapmayan Obrador daha ilkin yapmış olduğu konuşmasında, kendi heykelinin yapılmasını istemediğini, adının cadde, okul yada hastane şeklinde bölgelere verilmesine karşı bulunduğunu ifade etmişti.

Meksika Devlet Başkanı Obrador un heykelini yıktılar #2

BELEDİYE BAŞKANI İSTEDİ, HEYKELİ YAPILDI

Altamulco Belediye Başkanı Roberto Tellez Monroy’un isteği üstüne hazırlanan 180 santimetre uzunluğundaki taş heykel 58 bin Pesoya (2 bin 830 dolar) mal olurken, Monroy görevdeki son günü olan 29 Aralık’ta heykelin açılışını gerçekleştirmişti.

Meksika Devlet Başkanı Obrador un heykelini yıktılar #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir