Meksika’yı Agatha Kasırgası vurdu

01.06.2022
Meksika’yı Agatha Kasırgası vurduMeksika’yı vuran senenin ilk kasırgası Agatha sebebiyle 4 şahıs yaşamını kaybederken, 4 kişinin ise yitik olduğu bildirildi.


Meksika'yı Agatha Kasırgası vurdu

Meksika’da yaz mevsiminin gelmesiyle Büyük Okyanus’ta oluşan senenin ilk kasırgası Agatha karaya vurdu.

4 şahıs öldü, 4 şahıs yitik

Oaxaca eyaletinin San Pedro Pochutla kenti civarlarında kategori 2 seviyesine karaya ulaşan Agatha Kasırgası’nda sebebiyle 4 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu, 4 kişinin ise yitik olduğu bildirildi.

Akarsular taştı, toprak kaydı

Oaxaca eyaleti genelinde şiddetli yağışlara ve saatte 205 kilometre hıza ulaşan sert rüzgarlara yol açan Agahta sebebiyle akarsuların taştığı, bazı bölgelerde ise toprak kaymalarının meydana geldiği ve bazı bölgelerde ise elektrik kesintisi yaşandığı açıklandı.

Oaxaca Eyaleti Sivil Koruma Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, 2 kişinin nehirde akıntıya kapılarak, 2 kişini ise toprak kayması sonucu yaşamını kaybetmiş olduğu bildirilirken, 4 kişinin ise yitik olduğu ifade edildi.

Meksika’yı Agatha Kasırgası vurdu VİDEO

Meksika yı Agatha Kasırgası vurdu #1

Elektrik kesintileri yaşandı, bazı yollar ulaşıma kapanmış oldu

Bazı kasabalara ulaşım kapanmış oldu Bakanlık ek olarak, kasırga esnasında fazlaca sayıda ağacın devrilerek elektrik kesintilerine yol açtığını ve bazı yolların ulaşıma kapandığını deklare etti. Taşan nehirler ve toprak kayması sebebiyle bazı kasabalara ulaşımın kesildiği ifade edildi.

İHA’nın haberine bakılırsa yetkililer, arama kurtarma çalışmalarına devam edildiğini belirtirken, yitik olan 4 kişinin akarsuyun akıntısına tutulmuş olabilecekleri ihtimali üstünde duruyor.

Agatha, tropikal siklon seviyesine geriledi Meksika Ulusal Meteoroloji Servisi, Oaxaca eyaletinde karaya ulaştığında kategori 2 seviyesinde olan Agatha Kasırgası’nın karada ilerlediği sürede enerjisini kaybederek tropikal siklon seviyesine indiğini ve şimal doğu yönünde ilerlemeye devam ettiğini bildirdi.

Agatha’nın ülkenin cenup doğu bölgelerinde tesirini göstermeye devam ederek, sel ve toprak kaymalarına niçin olabileceği mevzusunda uyarıda bulunulmuş oldu.

Meksika yı Agatha Kasırgası vurdu #2

Meksika yı Agatha Kasırgası vurdu #3

Meksika yı Agatha Kasırgası vurdu #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.