Melek Mosso’dan ‘terbiye’ değerlendirmesi

26.05.2022
Melek Mosso’dan ‘terbiye’ değerlendirmesiIsparta konseri iptal edilen müzisyen Melek Mosso, kendisi için “Ahlaksızlığa özendiriyor” söylemlerinde bulunanlara çattı. Mosso, “Kendi yüreklerindeki sapıklığı yaşamımıza sokmaya çalışıyorlar” dedi.


Melek Mosso’dan ‘ahlak’ değerlendirmesi

Müzisyen Melek Mosso, geçtiğimiz haftalarda verdiği bir konserde bayanların giysilerini eleştirenlere tepki gösterdi.

Mosso, şarkı içinde uçuş uçuş olan elbisesini savurarak, “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin iyi mi davranmanız icap ettiğini, ne yapmanız icap ettiğini, iyi mi giyinmeniz icap ettiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok.” dedi.

Melek Mosso’dan bayanlara: Açmak istiyorsanız açın ViDEO

“Halkımızın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan…”

Bu sözler, bazı kuruluşları rahatsız etti.

O şekilde ki Mosso’nun Isparta’da konser vereceğini duyan İslamcı Anadolu Gençlik Derneği ve Ulusal Gençlik Vakfı,  ortak izahat yapmış oldu ve tepki gösterdi.

Açıklamada, “Son zamanlarda Isparta Belediyesi halkımızın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan konserler düzenlemektedir. Ekonomik olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu zamanlarda halkımızın vergileriyle düzenlenen gençlerimizin etik erozyona sebep olan bu tür etkinlikler, halkımız nezdinde kabul görmemekte ve hastalık oluşturmaktadır. İlerleyen günlerde düzenlenecek Gül Festivali’nde yer verilecek olan Melek Mosso adlı şarkıcının konseri bu rahatsızlığı ayyuka çıkarmıştır.

Melek Mosso’dan ‘ahlak’ değerlendirmesi  #1

“Ahlaksızlığı özendiriyor”

Ahlaksızlığı özendiren hiçbir müzisyen halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta’mız da yeri yoktur. Ulusal ve içsel değerlerimize zarar veren, geleceğimiz olan gençlerimize fena örnek olan bu konserlerin derhal iptal edilmesini Isparta Halkı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi olarak Isparta Belediyemizden ve Isparta Valiliğimizden talep etmekteyiz.” denildi.

Melek Mosso’dan ‘ahlak’ değerlendirmesi  #2

Konseri iptal edildi

Talep karşılık buldu ve Isparta Belediyesi, Melek Mosso konserini iptal etti.

Internasyonal Isparta Gül Festivali kapsamında sahne alacak olan Mosso’nun posteri, konser posterinden çıkarıldı.

Melek Mosso’dan ‘ahlak’ değerlendirmesi  #3

“Kendi yüreklerindeki sapıklığı yaşamımıza sokmaya çalışıyorlar”

Tüm bu yaşananların peşinden Melek Mosso’dan beklenen izahat geldi.

Toplumsal medya hesabı Twitter üstünden bir paylaşım icra eden Mosso, şunları yazdı:

“Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci yaşlısı milyonlarca sevenim var. Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma söz atmak. Bu zihniyetteki insanoğlu kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim yaşamımıza da sokmaya çalışıyorlar fakat buna asla izin vermeyeceğim, vermeyeceğiz… Ben Isparta’ya elbet gidecek ve şarkılarımı söyleyeceğim. Bugün eğer olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz.”

Melek Mosso’dan ‘ahlak’ değerlendirmesi  #4

Melek Mosso’dan ‘ahlak’ değerlendirmesi  #5

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.