Meme Büyütme Ameliyatı

08.04.2023
Meme Büyütme Ameliyatı

Halk arasında meme büyütme olarak bilinen operasyonun tıp alanındaki adlandırılması augmentasyondur. Memelerinin hacminin artmasını isteyen insanlar bu cerrahi operasyon için alanında uzman kişilerle iletişime geçer. Ameliyat esnasında meme implantı kullanılır. Meme dokusu ya da göğüs kaslarının alt kısmına implantların yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen bir operasyondur. Meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak önem taşır.

Meme Büyütme Estetiği

İnsanlar meme büyütme ameliyatının hangi amaçlarla yapıldığını fazlasıyla merak ediyor. Söz konusu estetik operasyonun birden fazla sebep gerektirebileceğini unutmayın. En yaygın sebeplerinden birisi bir memenin diğer memeden küçük olmasıdır. Küçük memesi olduğu için özgüven problemi yaşayan kadınlar da meme büyütme operasyonu yaptırır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Memelerinin hacimsizliğinden şikâyetçi olan kişilerin meme büyütme operasyonu için plastik cerrahlara başvurması gerekiyor. Meme kanseri sonrasında augmentasyon yaptıran kişi sayısı da bir hayli fazladır. Augmentasyon sırasında ve sonrasında beklentiyi karşılayacak görüntüyle karşılaşmak hasta açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle doktor ve hasta operasyondan beklenilen sonucu detaylı şekilde konuşmalıdır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Bir başka merak konusu ise meme büyütme operasyonu sırasında hangi implantların kullanıldığıdır. Plastik cerrahlar operasyon sırasında silikon veya tuzlu su barındıran implantlardan yararlanabilir. Bu implantlar bünyesinde yağ dokusu veya kök hücre barındırıyor. Halk arasında fazlasıyla yaygınlık kazanan bir başka operasyon ise meme küçültme operasyonudur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Son zamanlarda meme küçültme ameliyatından önce ne yapması gerektiğini araştıran kişi sayısı giderek artış gösteriyor. Eğer meme küçültme öncesi hakkında detaylı araştırma yapılırsa doğru bilgilere ulaşılabilir. Meme küçültme ameliyatından önce dikkat etmeniz gerekenler hakkında plastik cerrahlarla da görüşebilirsiniz. Öncelikle ayrıntılı sağlık kontrolü yaptırmayı ihmal etmeyin.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatlarının süresini belirleyen faktörler sarkıklık derecesi ve memelerin boyutudur. Ortalama 2,5 – 4 saat süren bir işlemdir. Anesteziden uyandığınız zaman meme küçültme kaynaklı ağrı oluşmayacağını bilmelisiniz. Memelerin küçüldüğü çok zaman geçmeden fark edilebilir. Böylece bel, sırt ve omuz ağrılarından rahat şekilde kurtulabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Tıpta rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği cerrahi bir işlemdir. Burunda ne tür estetik problemin olduğu gözlemlendikten sonra operasyon planlaması yapılır. Burundaki doku özellikleri de ameliyatın işleyişini belirleyen faktörler arasında yer alıyor. Ayrıca alanında uzman doktorla görüşürken burun estetiğinden nasıl bir sonuç beklediğinizi mutlaka anlatmanız gerekiyor.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği, açık ve kapalı rinoplasti olmak üzere iki farklı çeşide ayrılır. Kapalı burun estetiği yönteminde kesiler yalnızca burun deliklerinin iç kısmından atılıyor. Hastanın durumu uygunsa kapalı rinoplasti sayesinde ameliyat süresi daha kısa olacaktır. Burun ucundaki cilt dokusu fazla kaldırılmadığı için ödem oldukça az olur ve iyileşme süreci kısa sürer.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi burun estetiğinden sonra hastanede ne kadar kalması gerektiğini merak ediyor. Normal koşullarda birkaç saat dinlendikten sonra evinize gidebilirsiniz. Fakat genelde bir gün hastanede kalınması önerilir. Bu sayede mide bulantısı, kanama ve tansiyon düşmesi gibi problemler yaşanırsa erken müdahale edilebilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Yakın zamanda burun estetiği yaptırması gerektiğini düşünen hastaların rinoplastinin ne olduğuna dair detaylı araştırma yapması daha iyi olacaktır. Ameliyatın amacı burna daha güzel ve estetik görünüm kazandırmaktır. En sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra burun estetiği fiyatlarını incelemenizde herhangi bir sakınca yoktur.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.