Memura ek zam ne kadar, yüzde kaç olacak? Memura seyyanen zam ve vergi muafiyeti olacak mı?

22.12.2021
Memura ek zam ne kadar, yüzde kaç olacak? Memura seyyanen zam ve vergi muafiyeti olacak mı?


Memura ek zam ne kadar, yüzde kaç olacak? Memura seyyanen zam ve vergi muafiyeti olacak mı?

Işgören ve işyar emeklisini yakından ilgilendiren zam oranı için bugün mühim bir görüşme gerçekleşecek. Asgari ücrette enflasyonun iki katına yakın yüzdesel bir artış gerçekleşmesinin arkasından işyar ve işyar emeklisinde de beklenti oluşmuştu. Enflasyon zammına ek olarak seyyanen zam ya da vergi muafiyeti beklentisi içine giren memurlar için tehlikeli sonuç görüşme bugün yapılacak.

MEMURA EK ZAM NE KADAR, YÜZDE KAÇ OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Işgören-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile bugün saat 16:00’da memurlara ek zam mevzusunda bir görüşme meydana getirecek.

Ortalama 18 milyon işyar ve işyar emeklisinin gündeminde yeni yıl zammı var. Ocak ayında işyar ve işyar emeklisine yapılacak zam tutarı, 3 Ocak’ta açıklanacak enflasyon oranlarıyla netleşecek.

Işgören ve işyar emeklilerine yapılacak ek zammın ise 15 Ocak’a kadar yetiştirilmesi planlanıyor.

Toplantı sonrası ihtimaller içinde izahat gelmesi durumunda CNN TÜRK ekranlarından canlı olarak izlenebilecek.

Ek zam oranı için görülmeden çıkacak karar beklenirken zammın seyyanen zam ya da vergi muafiyeti şeklinde olacağı düşünülüyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.