Merak edildi: Haminne ne demek? Bir Zamanlar Çukurova Haminne kimdir? Serpil Tamur canlandırıyor! Serpil Tamur kaç yaşlarında?

30.12.2021
Merak edildi: Haminne ne demek? Bir Zamanlar Çukurova Haminne kimdir? Serpil Tamur canlandırıyor! Serpil Tamur kaç yaşlarında?


Merak edildi: Haminne ne demek? Bir Zamanlar Çukurova Haminne kimdir? Serpil Tamur canlandırıyor! Serpil Tamur kaç yaşında?

Serpil Tamur, Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosunda yer ediniyor. ATV ekranlarında gösterilen dizide Haminne karakteri ismiyle dikkatle çekiyor. İşte Haminne’ye yaşam veren Serpil Tamur hakkında bigliler…

Bir Zamanlar Çukurova Haminne kimdir?

Hünkar Yaman’ın anası, Demir Yaman’ın anneannesi. Oldukça yaşlı, çoğunlukla kelimeleri, durumları ve vakaları karıştırıyor. Kimi zaman geçmişi bugünmüş şeklinde hatırlıyor. Bu kargaşalık ara sıra güldürse, ara sıra hüzünlendirse de kimi zaman konak içinde olayların karışmasına sebep oluyor. Hünkar, en oldukça Züleyha’nın ona bakmasından hoşlanıyor.

HAMİNNE ÖLDÜ MÜ?

 
Haminne ne demek?

Haminne kelimesi, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde karakterin adıdır. Haminne çoğu zaman saygı duyulan hanımefendiler için kullanılan bir kelimedir. TDK’ye nazaran haminne kelimesi anlamı şu şekildedir:

– Yaşlı ve saygı duyulan hanım

Serpil Tamur kimdir?

Serpil Tamur 77 yaşındadır. 19 Mayıs 1944 tarihinde Rodos’ta hayata merhaba dedi. 1963 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirip aynı yıl Devlet Tiyatroları’na katıldı. 16 yıl Ankara’da pek oldukça oyunda vazife aldıktan sonrasında 2 Mart 1979 senesinde İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 2009 senesinde emekli olan Tamur, halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaktadır. Minar Sinan Üniversitesi Tiyatro Kısmı’nde 3 yıl, Bilim Üniversitesi’nde ise 6 yıl oyunculuk üstüne dersler de veren Tamur, Sadri Alışık Tiyatro ve Beyaz perde Oyuncu Ödülleri ve 2007 yılından bu yana Afife Tiyatro Ödülleri’nde Seçici Kurul üyeliği görevini sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.