Merak uyandırdı: Müessese Osman Malhun Hatun kimdir? Yıldız Davet Atiksoy canlandırıyor! Yıldız Davet Atiksoy kaç yaşlarında nereli?

22.12.2021
Merak uyandırdı: Müessese Osman Malhun Hatun kimdir? Yıldız Davet Atiksoy canlandırıyor! Yıldız Davet Atiksoy kaç yaşlarında nereli?


Merak uyandırdı: Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Yıldız Çağrı Atiksoy canlandırıyor! Yıldız Çağrı Atiksoy kaç yaşında nereli?

Müessese Osman dizisine Malhun Hatun’un gelişi ve Osman Bey’e desteği dengeleri değiştirecek. Yıldız Davet Atiksoy’un canlandırdığı Malhun Hatun’un Osman Bey ile yaşayacakları merak ediliyor. Peki fakat Müessese Osman Malhun Hatun kimdir, kaç yaşlarında? İşte Yıldız Davet Atiksoy ile ilgili bilgiler… 

Malhun Hatun kimdir? 

Malhun Hatun Osman Gazi’nin ikinci eşidir ve Orhan Gazi’nin annesidir. Malhun Hâtun, Mal Hâtun, Mala Hatun ya da Kameriye Hâtun, ikinci Osmanlı padişahı Orhan Gazi’nin anası ve Osman Gazi’nin eşidir. Şeyh Edebali’nin kızı Râbi’a Bâlâ Hâtun ile karıştırılan Malhun Hâtun’un babası Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey’dir. 

Yıldız Davet Atiksoy kimdir?

Müessese Osman’ın Malhun Hatun’u Yıldız Davet Atiksoy, 1 Nisan 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. İki yıl İzmir Ege Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi alan sanatçı daha oyunculuk eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etti. Ek olarak Yayla Film, “Beyaz perde Teknik ve Oyunculuk” eğitimi de almıştır. O şekilde Bir Geçer Süre ki dizisindeki Berrin Akarsu karakteriyle yıldızı parladı. Yedi Güzel Adam adlı dizide de Zehra karakterine yaşam verdi. Savaşçı dizisinde Aslı Özkaynak karakterini canlandırdı. Şimdilerde ise TRT 1’de piyasaya çıkan Şampiyon dizisinde Suna karakterini canlandırmaktadır.

 Yıldız Davet Atiksoy hangi dizilerde oynadı? 

2019-2020 Şampiyon – Suna

2017-2018 Savaşçı – Aslı Özkaynak

2015-2016 Evli ve Öfkeli – Mine

2014-2015 Yedi Güzel Adam – Zehra

2013 Görüş Günü Bayanları – Gülay

2010 – 2013 O şekilde Bir Geçer Süre ki – Berrin Akarsu Taşer

2009 Bahar Dalları – Bahar Ziyadegil

2008 Yitik Prenses – Defne

2008 Gazi – Leyla/Aslı

2008 Miras – İrem – Film

2007 Yersiz Yurtsuz – Hazal Şanoğulları

2006 Ah İstanbul – Ahu

2006 Yağmurdan Sonrasında – Işık Karuzo

2006 Emret Komutanım – hemşire kız

2005 Aşk Oyunu – Gülşen/Ayşen

2004 Büyük Buluşma 1.Sürem Bölüm Oyuncusu

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir