Meral Akşener ilk kez deklare etti: Teklifi Kılıçdaroğlu’na biz götürdük

26.04.2022
Meral Akşener ilk kez deklare etti: Teklifi Kılıçdaroğlu’na biz götürdük


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart seçimlerinde Millet İttifakı olarak seçime girmeleri için teklifi kendilerinin götürdüğünü belirterek, “31 Mart’a giderken o teklifi, o birlikteliği öneren biziz. Koray Bey burada, randevusunu ben aldım, partimizin teklifini Sayın Kılıçdaroğlu’na o götürdü. Bu sinerjiyi, bu enerjiyi bu birlikteliği, öneren ve arkasında duran biziz” diye konuştu.

AKŞENER’DEN MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a atılan tüm iftiraları Millet İttifakı meclis üyelerinin çalışmalarıyla silip attıklarını ifade eden Akşener, “Toplumsal belediyecilik denilen meselenin, en önemlisi, ne işe yaradığını cümle aleme gösterdi. Dolayısıyla, şimdi çalmayınca, çaldırmayınca, israf etmeyince, ettirmeyince, yolsuzluk yapmayınca ve yaptırmayınca demek ki her türlü baskıya ve zorluğa karşın para yetiyormuş.” diye konuştu.

“ÇALMAYACAĞIZ, ÇALDIRMAYACAĞIZ”

Meral Akşener, ziyaret etmiş olduğu illerde vatandaşlar tarafınca kendisine yöneltilen “Siz geldiğinizde iyi mi düzelteceksiniz, deposu nereden bulacaksınız?” denildiğini anlatarak, şöyleki devam etti:

“Ben de diyorum ki çalmayacağız, çaldırmayacağız, israf etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz, yolsuzluk yapmayacağız, yaptırmayacağız. Aslına bakarsan buradan çıkan kaynak şu kadar eder dediğimde ‘Tamam abla gerisi tamam. Anladık’ diyorlar. Şimdi Türkiye’nin imkanları var, Türkiye’nin hakikaten büyük bir gücü var fakat maalesef Türkiye’nin bu büyük gücü refaha, milletin refahına harcanmak yerine çarçur ediliyor. Yandaşlara veriliyor, öyleki oluyor, bu şekilde oluyor.”

bbvb

“TAHMİN EDİLEMEYECEK DERECEDE KÖTÜ”

Akşener, Türkiye’nin içinde bulunmuş olduğu ekonomik şartların ve bu şartların getirmiş olduğu toplumsal alanların tahmin edilemeyecek derecede fena bulunduğunu savundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“O denli beceriksiz bir pandemi yönetimi oldu ki, pandeminin şartlarını, kovidin yarattığı zorlukları aşmak açısından o denli fena bir anlayışla adımlar atıldı ki, esnafın büyük bir kısmı hakikaten kan ağladı, kan. Kafeler kan ağladı, besin sektöründe olanlar kan ağladı. Orada iyi ki Ankara’yı Mansur başkan kazanmış ki orada işte o toplumsal devletin ne işe yaradığını, fakirin, açın, açığın yanında olmanın ne işe yaradığını ve gözüne sokmadan, incitmeden, destek olmadan, bu destek olmanın bir hak bulunduğunu kısaca o insanoğlunun hakkı bulunduğunu ortaya koyarak o yardımların iyi mi yapılabileceğini, yolsuzluk yada kaygı yaratmadan, bir kuşku yaratmadan hakikaten direkt yardımın iyi mi yapılabileceğini gösterdi.”

Akşener, 2023’teki seçimlere ilişkin, “Önümüzde bir seçim var, erken yada geç, bu insanoğlu için çalışacağız, bu insanların hakkı ve hukuku için çalışacağız.” görüşünü paylaştı.

“BU BİRLİKTELİĞİ ÖNEREN VE ARKASINDA DURAN BİZİZ”

cc

Millet İttifakı’nın kurulmasıyla ilgili konuşan Akşener, “Biz 31 Mart’a giderken o teklifi, o birlikteliği öneren biziz. Koray Bey burada, randevusunu ben aldım, partimizin teklifini Sayın Kılıçdaroğlu’na o götürdü. Dolayısıyla bugün İstanbul ellerinden gitmişse ağaların, Ankara’da işte Mansur Bey seçilmişse bu birlikteliği öneren, yalnız oylarımızdan bahsetmiyorum, bakın ‘Oylarımızla biz seçtirdik’ dersek yanlış, her insanın oyu var fakat bu sinerjiyi, bu enerjiyi, bu birlikteliği öneren ve arkasında duran biziz. Bunu da elde eden sizsiniz.” dedi.

İftar programına, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk de katılarak, birer selamlama hitabı yapmış oldu.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar!Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan flaş açıklamalar!
Bursa'da evlerin arasına tek motorlu uçak düştü!Bursa’da evlerin arasına tek motorlu tayyare düştü!
Ders boş diye toplanmışlardı! Evden çığlıklar duyuldu... Sonrası korkunçDers boş diye toplanmışlardı! Evden çığlıklar duyuldu… Sonrası korkuluYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir