Meral Akşener’den flaş emekli maaşı açıklaması! “İlk yapacağımız iş” dedi, sayı verdi

07.04.2022
Meral Akşener’den flaş emekli maaşı açıklaması! “İlk yapacağımız iş” dedi, sayı verdi


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yurt gezileri kapsamında bugün İzmir’deydi. Menderes ilçesinde vatandaşlarla söyleşi eden Akşener, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Gençliğin umudu Meral Akşener”, “Başbakan Meral” sloganlarıyla karşılanan Akşener, eline mikrofon alarak kendisini karşılayanlara seslendi.

AKŞENER: EMEKLİ MAAŞINI YÜKSELTECEĞİZ

konuşmasından sonrasında mikrofonu kendisini dinleyenlere uzatan Akşener, bir vatandaşın emekli maaşlarından dert yanması sonrası dikkat çeken ifadeler kullandı.

“İLK YAPACAĞIMIZ İŞ…”

Akşener “Söyleye söyleye emekli maaşlarını 2500 liraya çıkardılar. 2500 lirayla bir emeklinin yaşaması mümkün değil. Biz senelerdir söylüyoruz, gelirsek ilk yapacağımız iş; 2500 liraya fikslenen emekli maaşlarının tümünü asgari ücret seviyesine çıkarmak olacak. Söz olsun” diye konuştu.

aksener

‘SEÇMENİN VELİNİMET OLDUĞUNU ANLATMAK İÇİN YOLLARDAYIM’

Konuşmasının arkasından esnafları gezen Akşener, “Dükkanlarda en mühim insan müşteridir. Seçmen de siyasetçinin velinimetidir. Unutuldu, ağalara bunu beraber hatırlatacağız. Ben dahil, hepsi karşınızda ‘hazır ol’da duracak. Siz seçmensiniz. Seçmenin velinimet bulunduğunu anlatmak için yollardayım. Sizlerle el ele tutuşup seçimde sandıkta bu arkadaşları demokrasiyle yollayacağız. Onlar bir illüzyonda yaşayadursun, biz gerçekleri konuşmaya devam ediyoruz. Bu ülke fazlaca büyük, potansiyeli var. Bu millet irfan sahibi insanlardan oluşuyor. Çalmayınca, rüşvet almayınca bu ülkenin insanları her insana yeter.”

esnaf 1

ESNAF LOKANTASINDAN SİFTAH İÇİN ALIŞVERİŞ YAPTI

Meral Akşener, meydandaki konuşmasının arkasından esnafı tek tek dolaşarak hem dükkan sahipleri hem de çalışanlarla söyleşi etti. Esnafın günlük satışlarını soran Akşener, halkın alım gücü ile ilgili data aldı. Son olarak bir esnaf lokantasını ziyaret eden Akşener, “İlk siftahın benden olsun. Akşama eşime iftar için yiyecek götüreceğim” dedi. Akşener, 50 lira karşılığında zeytinyağlı pırasa ve fırın köfteyi paket yaptırarak satın aldı. Akşener ve beraberindeki partililer hemen sonra konvoy halinde Bornova ilçesine hareket etti.

esnaf

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İsmail Koncuk, Zafer Partisinden istifa ettiİsmail Koncuk, Zafer Partisinden çekilme etti
Hamit Egemen'den acı haber geldiHamit Egemen’den acı haber geldi
Bıçaklanıp, sokak sokak gezdirilmişti! Kahreden gerçekBıçaklanıp, köy köy gezdirilmişti! Kahreden gerçekYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.