Meral Akşener’in ‘düşsel’ gerçek oldu: Oldukça azca kaldı. Bu sofrayı…

02.05.2022
Meral Akşener’in ‘düşsel’ gerçek oldu: Oldukça azca kaldı. Bu sofrayı…


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altınpark Fuar Alanı’nda düzenlenen “Bayram Sofrası” programına, eşi, oğlu, gelini ve torunlarıyla katıldı. Açık alanda düzenlenen etkinliğe katılan partililerle tek tek bayramlaşan Akşener, çocuklarla ek olarak bir araya geldi.

Her bölgeden insanoğlunun davet edilmiş olduğu bayram sofrası hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Akşener, tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Bir hayalim vardı. Türkiye’deki bu kutuplaşmayı, insanların bir birinin karşısına dikilip tinsel değerlerimiz üstünden kavga ettirilmesini bitirecek bir hayalim vardı. O hayalim de bayram sofrasıydı.” diye konuştu.

“İYİ PARTİ VE MENSUPLARI CESARETİN ADI”

Bu bayram sofrasında her bir kişinin temsil edildiğini kaydeden Akşener, şu şekilde devam etti:

“Kısaca klasik, bizim çocukluğumuzdaki, gençliğimizdeki anneanne, babaanne evlerinde kurulan ve çoğu zaman bayanların hazırladığı, hep örnek verdiğim, Edirneli gelinin, Karslı damat, Diyarbakırlı, Batmanlı, Siirtli gelin ya da damat, kulağı küpeli kuzen, başı kapalı yeğen, saçı maviye boyanmış yeğenlerin bulunmuş olduğu, kızların, delikanlıların bulunmuş olduğu o sofrada her insanın elinin eşit derecede o yiyeceklere ulaşmış olduğu bir sofra… Bu hayalim benim, Türkiye’ye dair bir hayal.

1

Türkiye’yi bir sofra düşünün, bir tüm ev düşünün, milletimizin her bir ferdinin, ne düşünürse düşünsün, hangi siyasal görüş ve inanca, etnik aidiyete ilişkin olursa olsun o sofrada güler yüzle, neşeyle mevcud yiyecekleri eşit halde paylaşmış olduğu bir Türkiye hayalini bugün o ilk adımla bu sofrada buluşturan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şuna emin olun, oldukca azca kaldı, bu sofrayı İYİ Parti olarak biz Türkiye’de kuracağız inşallah.”

2

İyi ki partiyi kurduklarını ifade eden Akşener, “Partimizi kurmasaydık, kurdurmasaydınız, bu yolculuğu yapmasaydık, cesaretinizle dimdik durmasaydınız, tüm engelleri aşa aşa bugünlere gelmeseydiniz, İstanbul, Ankara şeklinde büyük şehirlerimiz bugün kimler tarafınca, iyi mi yönetiliyor olacaktı? Dolayısıyla İYİ Parti ve mensupları cesaretin adı. Sizlerle olmaktan, genel başkanınız olmaktan, beraber yürümekten, cesaretinize tanık olmaktan, Tanrı’a teslim olduğunuza tanık olmaktan duyduğum onuru ve gururu beraberce paylaşmak isterim.” şeklinde konuştu.

3

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki!Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na tepki!
Düzce'de kahreden olay! Eşini öldürdü, oğlunu yaraladı bakın nereye kaçtıDüzce’de kahreden vaka! Eşini öldürdü, oğlunu yaraladı bakın nereye firar etti
Sel felaketi! Araçlar sular altında kaldıSel felaketi! Araçlar sular altında kaldıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.