Meral Hanım artık torun sevsin

09.06.2023
Meral Hanım artık torun sevsin

[ad_1]

Meral Akşener’i istifaya çağrı eden İyi Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, Ensonhaber Youtube kanalının konuğu oldu. Çarpıcı ifadeler kullanan Baykal, Akşener’i torun sevmeye çağrı etti.

ensonhaber.com

Türkiye seçim sürecini tamamladı…

Cumhur İttifakı 14 Mayıs’ta Meclis çoğunluğunu 28 Mayıs’ta ise Cumhurbaşkanlığı seçimini zaferle tamamladı.

Millet İttifakı’nın seçimdeki başarısızlığı sonrasında ‘çekilme’ söylentileri ve çağrıları yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

6’lı masa karıştı

CHP’de kurultay yapılması için görüşme trafik sürerken Millet İttifakı ortaklarından İyi Parti’de de aynı durum söz mevzusu.

İttifakın CHP’den sonraki en büyük ikinci ortağı İyi Parti’de ise Genel Başkan Meral Akşener hedef tahtasına konulmuş olan isim oldu.

Ethem Baykal, Akşener’i istifaya çağırdı

Partinin mühim isimlerinden birisi olan Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, Akşener’i istifaya çağırdı.

Politika gündemi seçimlerden sonrada hareketliliğini sürdürürken Ensonhaber siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor.

Ensonhaber’in konuğu oldu

Ensonhaber’in YouTube kanalında İlker Koç ve Sevda Türküsev’in sunumuyla gösterilen Gündem Hususi’in son konuğu İyi Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal oldu.

Ethem Baykal programdaki konuşmasında adeta Meral Akşener’i topa tuttu.

“Meral Hanım torun sevsin”

Akşener’in başarısız bir süreç geçirdiğini belirten Baykal, Akşener’i torun sevmeye çağrı etti.

“Meral Hanım torunlarına özlem kaldı, torun sevsin” diyen Baykal, “Baba-oğul ve mommye Allah’a emanet ol diyoruz” dedi.

“Parti bizimdir, şu an partiyi işgal edenler kiracıdır”

İlker Koç’un “Yavuz Bey ile bir dirsek temasınız var mı?” sorusuna ise Ethem Baykal şu yanıtı verdi:

Tamamını seyretmek için tıklayın…

https://www.youtube.com/watch?v=DZkRCYf9BvQ

Yavuz Bey bizim partimizin renklerinden biriydi. Süreç iyi yönetilemediği için partiyi terk etmiştir. Parti bizimdir, şu an partiyi işgal edenler kiracıdır. Oğlumuz evleniyor kiracıları yollayacağız.

“Genel başkanın aklanıp gelmesi lazım”

Ethem Baykal’ın gündemi sarsacak açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

Meral Akşener’i kuvvetli bir irade kaldırdı masadan fakat daha kuvvetli bir irade geri oturttu. Oturturken milliyetçi iradenin dahli yoktu. Boş yere istişare yapılmış oldu. Akşener’in 2016 yılından beri FETÖ dosyası var. Genel başkanın aklanıp gelmesi lazım.

“Temayül yoklamaları tiyatro şeklinde gelişti”

Kendi içlerinde demokratik olmayanların ülke adına demokratik savaşım vermeleri mümkün değil. 6’lı masa içinde partilerine muhalif olan adların ben Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiklerini düşünmüyorum. Bizde ise kurucu iradenin temelinde sapmalar meydana geldiği için parti içindeki seçimler adaletsizlik içinde gerçekleşmiştir. Yapanın yanına kar kalmıştır. Bunu gören parti içindeki kişiler her türlü hile hurdaya giriştiler. Sözgelişi İstanbul’da il başkanının oğlu temayüle girdi düzmece oy kullanırken yakalandı ve bununla ilgili hiçbir işlem yapılmadı. Ankara’da meydana getirilen tüm temayül yoklamaları oyun düzeni şeklinde, tiyatro şeklinde gelişti.

“2 puanımız CHP’ye 5 puanımız MHP’ye gitti”

Cumartesi günü partiye üye olanlar pazar günü milletvekili listelerinde aday yayınlandı. Partide bağış kültürünü yaygınlaştırarak kişiler iyi noktalara getirildi. Masadan otur- kalk programından sonrasında bizim 2 puanımız CHP’ye 5 puanımız MHP’ye gitti. Beş senelik çalışmalara karşın bir arpa boyu yol alınamadı.

“Seçim akşamı genel başkanı istifaya çağrı ettik”

Biz seçimlerden ortak akıl platformu kurulmasına karar verdik ve deklarasyonla bunu açıkladık. Biz bu başarısızlığı oldukça evvelde gördüğümüz için seçim akşamı genel başkanı istifaya çağrı ettik. Sebebi parti içinde demokratik olmayan yöntemlerdir. Ortak akıl platformumuzda birden fazla başkan adayımız var. Çalışmalarımız devam ediyor birkaç güne hangi talibi çıkaracağımızı açıklayacağız.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.