Mercedes AMG A45 S Yeni Donanımlar ile Alıcılarının Karşısına çıktı

21.06.2020
Mercedes AMG A45 S Yeni Donanımlar ile Alıcılarının Karşısına çıktı

Muhteşem tasarımı ile gözleri kamaştırmayı başaran 2020 Yeni Mercedes AMG A45 S 2019 yılında sürülmüş olan 4. Nesil  A serisindeki Hatchbeck modelinin  en full versiyonu ile tasarlanmıştır. Üstün bir motor gücüne sahip olarak üretilen Mercedes AMG A45 S ince ve keskin bir yapı ile tasarlanmış dış tasarım, üzerinde kullanılan yüksek teknolojiyi yaşamsal bir bağ ile sürücüye aktarımı son derece iyidir. Bununla birlikte yüksek performansı ile yolculuğu daha keyifli bir hale dönüştürmesi, Hatchback modelinin vermiş olduğu spor tarzı ile daha kıvrak bir yapıya sahip olması ve otomobilin sayılabilecek birçok değişik özellikleri dikkat çekmektedir.

Tasarımı ile Farklılığını Gösteren Yapısı

2020 Yeni Mercedes AMG A45 S, firmanın ürettiği ve alıcılarının büyük beğenisini topladığı Mercedes A35’ e çok yakın bir tasarımı mevcut. Lakin AMG serisinin spor tarzlarının her daim mevcut bulunan ikonik Panamericana tarzından esinlenerek tasarlanan ön ızgara ile kendine has önemli detayları ile farklılığını ortaya koyuyor. Mercedes AMG A45 bu ağa sahip olması ile birlikte ağı alan tek kompakt araç olarak biliniyor.

Kendine has aerodinamik yapısı ve göze çarpan yan çamurlukları, yüzdelik bakımından artış göstermek için tasarlanan büyük yan havalandırmaları ile büyük ön difüzörü, yan difüzörleri ve tavana üst taraftan bağlanarak uyarlanan büyük arka spoyler, ile kendine hayranlık uyandırıyor. Otomobilin Koyu gri ve sarı renk ile iki farklı renk seçenekleri bulunuyor. 18 ve 19 inç lik çekici görünüme sahip jantlar, sportif tasarımına hava katan düşük tampon yapısı ve nozullar aracılığı ile geniş çaplı dağılıma sahip olan 4 adet egzoz borusu mevcuttur.

İç Mekân Ve Kabin De Bulunan Teknolojik Tasarım

2020 Yeni Mercedes AMG A45 S iç mekân farklılığı ile sürücü ve yolcuları görsel bir güzellikle kucaklıyor. Ön tarafta bizi karşılayan sportif görünüme sahip direksiyon simidi, koltuk üzerinde bulunan artico deri döşemeler, üstün teknoloji ile tasarlanmış gösterge panelleri, karbon firber kaplamalı ön konsol, orta konsol ile kapı kaplamaları arasında bulunan hız tutkusunu alevlendiren kırmızı detaylı geçişler, çok akışkan bir görünüm sağlayarak Wrap around tasarımı sunmakta. Mercedes ailesinin yeni üyesi olan bu otomobilin her bir tarafında özenle tasarlanmış süslemeler ve tüm detaylarını çok daha şık bir görünüm sağlaması açısından oluşturulan ambiyans aydınlatmaları alıcıların ilgisini çekmektedir.

2020 Yeni Mercedes Amg A45 S De Güvenlik Sistemleri

Otomobilin saatte 210 km lik bir hıza ulaştığında bile önünde bulunan otomobil ile arasında yeterli bir mesafe koyabilmekte ve üst segmentleri ile arasında oluşan mesafeyi kapatabilmektedir. Gerek yoğun bir trafik esnasında, gerek uzun bir yolculuğa çıktığınızda, gerekse çözemediğiniz yollarda olsun; otomobiliniz sizi tüm stresli koşullarda rahatlamanızı sağlayarak sürüş keyfini yaşamanızı sağlıyor.

Bu güvenliği sağlayan bir Mercedes-Benz ile oluşan bir konsept bulunmaktadır. Akıllı sürüş anlamındaki İntelligent Drive teknolojisi ile direksiyon önünde geçirdiğiniz zaman içerisinde size güven ve rahatlama sağlayarak enerjinizi doldurmanızı sağlıyor. Gideceğiniz yere emniyetli ve konforlu bir şekilde ulaşmayı sunuyor.

Motorun Hacmi ve Performansı

Otomobilde 2 lt lik bir hacme sahip 4 silindirli 382 bg gücündeki motor 480 tork üretmekte. Biraz daha yüksek bir A45 s sınıfında daha hızlı bir performans aranıyorsa  çift kavramalı 8 vites şanzımana sahip 416 beygir gücüne sahip motor toplamda 500 tork üretebiliyor. Bu en büyük hacme sahip olan motor segmentinin en güçlüsü olması sebebiyle testlerde ölçümü yapılarak belirlenen 270/s lik bir hıza sahip 4 çekişli sistemi sayesinde 0-100 km /s ye 3,9 saniyelik bir kısa süre yetmektedir. Fabrika testi ile ölçümü yapıldığında yakıt tüketimi 8,85 km /L olarak belirlenmiş.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.