Mercedes-Benz, otomobillerini geri çağırıyor: İşte sebebi!

14.03.2022
Mercedes-Benz, otomobillerini geri çağırıyor: İşte sebebi!


Mercedes-Benz, dünyanın en büyük otomobil üreticileri içinde bulunuyor. Firmanın birçok otomobili modeli bulunuyor. Hem sunmuş olduğu özellikleri hem de kalitesi yardımıyla sevilen marka, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde yaşanmış olan sıkıntılardan dolayı bazı Mercedes-Benz EQS modellerini geri çağırma sonucu almıştı. Bu kararın üstünden fazla süre geçmeden şirketten yeni bir açıklama geldi. Şirket, bazı CLA ve GLA modellerini geri çağırma sonucu aldı.

Mercedes-Benz, ünlü otomobilini geri çağırma kararı aldı!


Mercedes-Benz, meşhur otomobilini geri çağırma sonucu aldı!

Mercedes-Benz, ABD’deki bazı EQS araçlarını topraklanmamış elektrik bağlantısı sebebiyle geri çağırma sonucu aldı.

Mercedes-Benz, ABD’daki bazı CLA ve GLA modellerini geri çağırıyor!

Mercedes-Benz, ABD’de bulunan 4 tane otomobilini geri çağırma sonucu aldı. Meydana getirilen açıklamaya gore bu araçların tek bir fren kaliperinde sorun yaşanabileceğinden dolayı bu araçların için geri çağırma çağrısı yapılmış oldu. Bunun sıkıntının sebebi ise fren kaliperi tedarikçisinin bazı cıvataları yanlış sıkmasından kaynaklanıyor.

Mercedes-Benz

Bu mesele, aslına bakarsak ilk olarak ABD haricinde ortaya çıkarıldı. Fren kaliperinden gelen seslerden yakınma eden bir kullanıcı, aracını servise götürerek bakımının yapılmasını istedi. Bu bakım esnasında servis yetkilileri, aracın ön ve arka fren kaliperindeki cıvataların tork özelliklerini karşılamadıklarını keşfetti.

Bu fren kaliperi cıvataları, firmanın Polonyalı tedarikçisi Hitachi Astemo tarafınca üretilen bir parça olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu fren kaliperlerinden 3 tanesi 2020 Mercedes-AMG CLA 35‘te ve 1 tanesi ise 2021 Mercedes GLA 250‘de bulunuyor. Bu 4 araç da ABD’de içeriyor. Dünyanın diğeri bölümlerindeki araçlarla ilgili neredeyse bir informasyon bulunmuyor.

Mercedes-Benz

Gevşek cıvatalar sebebiyle araçlarda oldukça büyük hasarla meydana gelebilir. Bilhassa araçların fren performansını büyük oranda etkilediği için otoban şeklinde yüksek hızla gidilen yerlerde ani bir fren hareketinin gecikmesine sebep olabilir. Bu durum, zincirleme bir kazaya sebebiyet verebilir.

Şu anda araç sahiplerinin bu durumdan haberdar olup olmadığı bilinmiyor. Bir tek Mercedes-Benz, 3 Mayıs’tan itibaren araç sahiplerine ulaşacak. Araç sahipleri en yakın yetkili servise giderek işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birinin bu şekil bir hata yapması organik mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.