Merck, UNICEF’e 3 milyon koronavirüs ilacı aktaracak

19.01.2022
Merck, UNICEF’e 3 milyon koronavirüs ilacı aktaracakNew Jersey merkezli şirket, oldukca sayıda ülkeye ilaç dağıtmaya hazırlanıyor.


Merck, UNICEF'e 3 milyon koronavirüs ilacı aktaracak

ABD’li ilaç şirketi Merck, koronavirüs tedavisiyle ilgili karar aldı.

Merck, bu kapsamda Birleşmiş Milletler Küçüklere Yardım Fonu’na (UNICEF) 3 milyon Molnupiravir ilacı sağlayacak.

3 MİLYON İLAÇ DAĞITILACAK

Şirketten meydana getirilen açıklamada, düzenleyici izinlerin arkasından bu senenin ilk yarısında 100’den fazla düşük ve orta gelirli ülkeye 3 milyon Molnupiravir ilacın dağıtımına başlanacağı açıklandı.

Merck İcra Kurulu Başkanı Rob Davis, geçen hafta yapmış olduğu açıklamada, dünyada tesirini sürdüren tedarik zinciri problemlerine karşın firmanın 10 milyon doz ilaç üretebildiğini söylemişti.

Merck, UNICEF e 3 milyon koronavirüs ilacı aktaracak #1

MERCK’İN HAP ŞEKLİNDE GELİŞTİRDİĞİ KORONAVİRÜS İLACI

ABD Besin ve İlaç İdaresi (FDA), 23 Aralık’ta New Jersey merkezli Merck şirketi tarafınca koronavirüse karşı geliştirilen ve ağızdan hap şeklinde alınan Molnupiravir ilacına “acil kullanım” onayı vermişti.

Molnupiravir’in, virüse yeni yakalanmış kişilerde hastaneye yatış ve ölüm riskini yüzde 50 düşürdüğü bildirilmişti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.