Merkez Bankası’nın faizde karar günü

17.02.2022
Merkez Bankası’nın faizde karar günüTCMB’nın bugün gerçekleşecek Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında faiz sonucu açıklanacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugün saat 14.00’te gerçekleşecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısından arkasından siyaset faizi kararını açıklaması planlanıyor.

FAİZ YÜZDE 14 OLARAK UYGULANIYOR

TCMB, geçen yıl gösterge faizi eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında toplam 500 baz puan indirime giderek, yüzde 14 seviyesine çekmişti. Merkez Bankası’nın geçen ay gerçekleşen son toplantısında yedi gün vadeli repo ihale faiz oranını (siyaset faizi) yüzde 14’de durağan(durgun) bırakılmıştı.

TCMB

BEKLENTİ FAİZİN SABİT BIRAKILMASI YÖNÜNDE

Bu kez de ekonomist ve analistlerle meydana gelen tüm anketlerde faizin yüzde 14’te durağan(durgun) kalacağının sinyalleri verildi.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.