Meşhur analist deklare etti: iPhone 14 çentiksiz olabilir

02.01.2022
Meşhur analist deklare etti: iPhone 14 çentiksiz olabilir


Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen lansmanda iPhone 13 ve diğeri yeni nesil Apple ürünleriyle tanıştık. Bu ürünlerle tanışalı nerede ise fazla olmasa da gelecek nesil merak edilmeye başlandı. iPhone 13 serisinin tasarım mevzusunda pek yenilik içermiyor oluşundandır ki insanoğlu sonraki nesilde farklılık görmek istiyor. Meşhur analistin raporuna nazaran iPhone 14, çentiğe veda eden iPhone tasarımı olacak.

Fiyatıyla dikkat çeken iQOO U5 5G satışa çıktı


Fiyatıyla dikkat çeken iQOO U5 5G satışa çıktı

Aralık ayında tanıtılan ve geçtiğimiz hafta ön siparişe oluşturulan iQOO U5 5G, kendi iç pazarında kullanıcılarla buluştu. İşte telefonun fiyatı!

Gurman: iPhone 14 çentiksiz olacak

Apple ürünleriyle ilgili sızıntılarıyla malum Mark Gurman, bu hafta yayınladığı bülteninde 2022’de tanıtılacak Apple ürünlerinden bahsetti. Gurman’ın tahminine nazaran iPhone X‘dan beri gördüğümüz çentik artık emekliye ayrılacak. Bunun yerine ön kamera, tıpkı Samsung telefonlarda olduğu benzer şekilde ekranda delik olarak bulunacak. Bunun senelerdir yapılmıyor olmasının sebebi, Face ID sensörlerinin yerleştirileceği başka bir yer olmamasıydı. Yalnız görünüşe nazaran Apple artık bu sensörleri ekranın altına yerleştirmeye hazır.

iPhone 14
iPhone 14 konsept tasarımı

Face ID, Apple kullanıcılarının sevilmiş olduğu ve Apple’ın da vazgeçmeyeceği bir özellik. Bu yüzden çentiğin kaldırılabilmesi için ilkin sensörlerin ekranın altından çalışabilmesi gerekiyor. Direkt olarak kamerayı ekran altına yerleştirmeyi başarabilen üreticiler de mevcut. Yalnız Apple, şu anda bunu hayata geçirmeye hazır olmayabilir. Bu tasarımı iPhone 14 sonrasındaki modellerde görebiliriz.

Apple M2 işlemcili MacBook Air planlanıyor

Apple’ın 2021 senesinde yeni nesil M serisi işlemci getireceğini biliyorduk. Bu işlemcinin adının Apple M2 olacağı sıkça iddia edilse de netice öyleki olmamıştı. Apple, geçen yıl M serisine bir nesil atlatmak yerine mevcut neslin üzerine Pro ve Max adını verdiği iki işlemciyi ekledi. Bu işlemciler, Apple M1’den oldukça daha güçlü olsalar da gözler hala Apple M2’yi bekliyor.

Mac Pro
Mac Pro

Gurman’ın gene aynı raporuna nazaran Apple, bu yıl M2 işlemcili MacBook Air tanıtmayı planlıyor. Tahminine nazaran 8 çekirdekli CPU ve 9 ve 10 çekirdek içinde seçilebilen GPU, yeni çipte yer alacak. Diğeri beklenti ise ilk nesli tanıtıldığında fiyatıyla epey gündem olan Mac Pro. Yüksek performans odaklı Mac Pro’nun yeni neslinin gelmesi ve yeni nesilde 40 çekirdekli CPU’ya ve 128 çekirdekli GPU’ya kadar özelleştirilebilen Apple M2 çipinin olması ümit ediliyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.