Meşhur isimden karamsarlığa sürükleyen Bitcoin tahmini!

07.03.2022
Meşhur isimden karamsarlığa sürükleyen Bitcoin tahmini!


Bir süredir 40 bin doların altında gezen Bitcoin, Rusya’nın Ukrayna işgalinin başladığı gün sabah saatlerinde yüzde 9 kıymet kaybıyla 34 bin dolara gerilemişti. Sonraki günlerde toparlasa da, eski günlerine dönemeyen BTC’nin kıymet kaybı hala sürüyor.

Pazar gününü 39 bin dolar sınırında kapatan Bitcoin, haftaya 38 bin doların altında başladı. CoinMarketCap verilerine nazaran Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece bir aralık 39 bin doları geçmeyi başaran kripto para biriminin yükselişi kısa sürdü. Son 24 saatte yüzde 4’e yakın kayıpla 37 bin dolar seviyesine gerileyen BTC kıymeti hakkında yatırımcıların hoşuna gitmeyecek bir iddia ortaya atıldı.

Intel CEO’su Bitcoin madencilerini topa tuttu!


Intel CEO’su Bitcoin madencilerini topa tuttu!

Intel CEO’su Bitcoin için iklim krizine yol açmış olduğu suçlamasında bulunmuş oldu. Intel CEO’suna nazaran kripto madencileri suçlu olabilir.

Bitcoin kıymeti 30 bin dolara düşebilir

Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in geleceğine yönelik yeni bir tahmin ortaya attı. McGlone, popüler kripto para biriminin Pazar sabahı yüzde 2 oranında bir kıymet kaybı yaşadığını belirtti ve bu durumu, riskli varlıklar için önümüzdeki haftanın sıkıntılı geçeceğine işaret ediyor şeklinde yorumladı.

Mike McGlone, Twitter hesabında yapmış olduğu paylaşımda Bitcoin değerinin tekrardan 30 bin dolara kadar düşebileceğini söylemiş oldu.

Son 1 hafta içinde zirveyi 3 Mart’ta 44 bin dolar ile gören Bitcoin, o günden beri düşüşte. Haberin yazıldığı tarihte 37 bin 900 dolar seviyesinde dolaşan BTC’yi 2 bin 500 dolar ile Ethereum takip ederken; peşinden 1 dolar ile Tether, 369 dolar ile BNB Coin geliyor. Dogecoin ise 24 saatte yüzde 5’e yakın düşüşle 0.1191 dolara gerilemiş durumda.

Önemli not: Haberde yatırım tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

Ambargo sonrası Ruslar kripto paraya yöneldi: Bitcoin fiyatı fırladı!


Engelleme sonrası Ruslar kripto paraya yöneldi: Bitcoin fiyatı fırladı!

ABD ve Birleşik Krallık tarafınca Rusya’ya uygulanan ekonomik engelleme sebebiyle Ruslar, kripto para birimlerine yöneldi. Bitcoin fırladı.

Sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir