Meşhur NFT platformuna milyonlarca dolarlık siber atak

12.01.2022
Meşhur NFT platformuna milyonlarca dolarlık siber atak


Dijital dönüşümün lokomotifi konumundaki webin bizlere en büyük hediyelerinden biri de kripto paralar diyebiliriz. Her geçen gün yaygınlaşan ve hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başlamış olan bu varlıklar, son dönemde geleceğin paraları olarak lanse edilmeye başlandı. Yalnız her şeyde olduğu şeklinde bunun da negatif yönleri mevcut.

Kripto paralar, kullanım hacminin günden güne büyümesi ve çeşitlenmesinin peşinden bilgisayar korsanları içinde adeta bir çekicilik merkezi haline geldi. Maalesef, bu varlıkların boy gösterdiği borsaların yanı sıra NFT platformlarına da siber saldırılar düzenlenmeye başlandı. Bunlara kısa süre ilkin bir yenisi eklendi…

Ajda Pekkan, NFT dünyasına girdi!


Ajda Pekkan, NFT hayatına girdi!

Ajda Pekkan, bir süredir Türk ünlülerin de yakından takip etmiş olduğu NFT hayatına adım attı. Gene de bu biçim şeyleri alabilmek için bazı şartlar var.

NFT platformu Lympo’ya siber atak düzenlendi

Metaverse teriminin ortaya çıkmasının peşinden adını daha sık duymaya başladığımız Animoca Brands’ın NFT platformu Lympo, kısa süre ilkin sıcak cüzdanına siber atak düzenlendiğini duyurdu. Bunun sonucunda ise 18,7 milyon dolar tutarındaki 165,2 milyon LMT token çalındı.

Lympo, bilgisayar korsanlarının 10 Ocak tarihinde operasyonel sıcak cüzdanlarına izinsiz erişim sağladığını ve burada bulunan 165,2 milyon LMT tokeni, kripto para birimlerini değiştirebilmek için kullanılan merkeziyetsiz finans protokolü Uniswap ve Sushiswap’te Ether’e (ETH) dönüştürdükten sonrasında değişik bir cüzdana aktarma ettiğini deklare etti.

Siber saldırının açıklanmasının peşinden LMT token yüzde 92 oranında kıymet kaybederek 0,0093 dolar seviyelerine kadar geriledi. Öte taraftan durumu stabilize etmek ve tüm faaliyetleri normale döndürmek için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden platform, söz mevzusu durumun token fiyatlarına olan tesirinin minimuma indirilebilmesi için LMT likiditesinin de kaldırıldığını duyurdu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kripto para borsaları ve NFT platformlarına düzenlenen siber saldırıların önüne geçilebilmesi için neler yapılabilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir