Metin2’de En Güçlü Karakter Hangisi?

25.05.2020
Metin2’de En Güçlü Karakter Hangisi?

Metin2 karakterleri, oyunun ilk çıktığı zamanlardan itibaren gizemini koruyor. Çünkü, oyundaki karakterlerin özellikle ve karakterlere hangi efsunların yaradığı konusu son yıllarda çözülmeye başlandı. Bu noktada da Metin2’deki en güçlü karakter hangisi? Sorusu sıkça gündeme gelmeye başladı.

Metin’nin 15 yıla yakın süredir aramızda olduğu biliniyor. Piyasaya çıktığı ilk andan itibaren Türkiye’de ciddi anlamda büyük bir oyuncu kitlesini yakalayan bu oyunda birçok karakter mevcut. Tabi, karakterlerin güçleri Metin2 Pvp serverlerinde değişse de Metin2 Türk oyununda karakterlerin gücü hep aynıdır. Karakterlerin gücü asla değişmez.

Metin2 güçlü karakterler hakkında tek bir karaktere güçlü dememiz cidden acımasız olur. Bu nedenden dolayı da hangi koşulda hangi karakterin kullanılması gerekildiğini tecrübe ile sabit olarak anlatacağız.

Uzaktan Oyun İçin Okçu Ninja

Metin2’deki güçlü karakter arasında Ninjaların olduğu bilinir. Tabi, ninjada bıçakçı ve okçu olmak üzere 2 adet seçenek mevcuttur. Genel olarak oyunda bıçakçılara karşı savunma dizilir. Fakat, okçular unutulmuştur. Eşsiz itemlerle oluşturacağınız bir okçu ile savunmasız düşmanlarınızı çok kolay bir şekilde avlayabilirsiniz. Hatta savunmasız bir karaktere attan inmeden vursanız dahi galibiyet kazanabilirsiniz.

Gizli Güç İyileştirmeci Şaman

İyileştirmeci şamanların genelde güçsüz oldukları düşünülür. Bu düşüncenin sebebi oyunun başından itibaren düşük saldırı değerli silahlara sahip olması denilebilir. Fakat, atlanılan bir nokta var. Zeka adı verilen efsun, şamanlarda yetenek artışına sebep olur. Bundan dolayı da şamanlarda ciddi bir güç artışı görülür. Buna ek olarak şamanlar level atladıkça güçlenen karakterlerdir. Bu sebepten dolayı da ne kadar yüksek level olursanız, gücünüz o kadar yüksek olur. Fakat, son zamanlarda Metin2 güçlü karakterler sıralamasına giren bu karakteri 55 levelde sıkça görmeye başladık.

Karabüyü İle Yenilmez Olabilirsiniz

Suranın her iki yetenek grubu da güçlüdür. Fakat, karabüyünün ayrı bir gücü vardır. Çünkü, karabüyü yetenek grubunda ateş hayaleti ve karanlık koruma adı verilen iki adet eşsiz skil bulunmaktadır. Bu skillerden karanlık koruma, hasar almayı azaltırken diğer skil ek olarak hasar vermektedir.

Karabüyü sura itemleri biraz karışıktır. Zeka efsununa ek olarak çeviklik efsunu eklemenizde gereklidir. Aksi taktirde büyük mağlubiyetler almanız kaçınılmaz olabilir. Statü ayarlarınızı da eksiksiz yaptığınızda karşınızda kimse duramayacak.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.