MFÖ grubu solisti Fuat Güner: 150 kişiye biner TL para yollattırdım

MFÖ grubundan usta sanatçı Fuat Güner, koronavirüs pandemi döneminde maddi zorluk çeken birçok müzisyen arkadaşı için para topladığını, hatta …

01.10.2021
MFÖ grubu solisti Fuat Güner: 150 kişiye biner TL para yollattırdım

MFÖ grubundan usta sanatçı Fuat Güner, koronavirüs pandemi döneminde maddi zorluk çeken birçok müzisyen arkadaşı için para topladığını, hatta varlıklı bir arkadaşı sayesinde 150 müzisyene bin TL’lik yardım yaptırdığını açıkladı.

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nin (MÜYORBİR) 11’inci Olağan Genel Kurulu önceki gün İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. Burhan Şeşen ve Ahmet Koç’un MÜYORBİR’in yönetimine seçilmek için yarıştığı genel kurulda; Fuat Güner, Ömür Gedik, Işın Karaca, Deniz Arcak, Derya Uluğ gibi birçok sanatçı oy kullandı.

Güner, bu yıl MFÖ olarak 50’nci sanat yıllarını kutlayacaklarını belirterek, “50’nci yıla özel projelerimiz var. Bizim yerimizi alacak bir grup çıksın isterim ama şu an yok” dedi. MFÖ grubunun üyesi Fuat Güner tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden dolayı zor durumda olan irçok müzisyen arkadaşı için para topladığını, hatta varlıklı bir arkadaşı sayesinde 150 müzisyene bin TL’lik yardım yaptırdığını söyledi.

Güner, “Aramızda paralar toplayıp kendi müzisyen arkadaşlarımıza yolladık. Ben çok zengin bir arkadaşıma, 150 kişi için biner TL para yollattırdım. Hiç olmazsa yani merhem olsun diye” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.