Microsoft Edge, kendi bünyesine uygulamalar ekliyor!

23.02.2022
Microsoft Edge, kendi bünyesine uygulamalar ekliyor!


En oldukça kullanılan masaüstü tarayıcılarından kabul edilen Microsoft Edge, sıkı bir rekabet içinde olduğundan sürekli bir adım öne geçmeye çalışıyor. Microsoft bunu, sürekli yeni özellikler getirerek başarmaya çalışmakta. Microsoft Edge’de kısa süre ilkin görünen özellik, daha ilkin Chrome’da gördüğümüz bir özelliği kendi bünyesine uyarlıyor. Edge’i rekabetten geri bırakmayan bu adımın detaylarından bahsettik. Windows 11’den bilgisayarı […]

En oldukça kullanılan masaüstü tarayıcılarından kabul edilen Microsoft Edge, sıkı bir rekabet içinde olduğundan sürekli bir adım öne geçmeye çalışıyor. Microsoft bunu, sürekli yeni özellikler getirerek başarmaya çalışmakta. Microsoft Edge’de kısa süre ilkin görünen özellik, daha ilkin Chrome’da gördüğümüz bir özelliği kendi bünyesine uyarlıyor. Edge’i rekabetten geri bırakmayan bu adımın detaylarından bahsettik.

Windows 11’den bilgisayarı eski olanlara kötü haber!


Windows 11’den bilgisayarı eski olanlara kötü haber!

Microsoft, Windows 11 gereksinimlerini karşılamayan PC’lerde filigran kullanmaya başlamış olacak. İşte ayrıntılar…

Microsoft Edge, kendi içinde uygulamalara haiz olacak

Edge’in geçmiş beta sürümlerinde görünen bir özellik, ziyaret ettiğiniz bazı sitelerin uygulamalarını Edge’e yüklemenizi sağlıyordu. Bu uygulamalar, direkt olarak bilgisayarımıza kurduğumuz programlar kadar işlevsel olmasa da yararlı olabilirler. Hangi tarayıcıyı kullanıyor olursanız olun, yakın gelecekteki web deneyimimize hususi uygulamalar dahil olacak benzer halde görünüyor. Chrome bunun öncüsüydü, Edge ise destekleyeni.

microsoft edge

PWA isminde olan bu kolay web uygulamalarını tarayıcınıza eklediğinizde, o tarayıcıyı kullandığınız başka cihaza da ekleniyor. Eğer birden fazla bilgisayar kullanıyorsanız ve örnek olarak Slack’e sürekli ihtiyacınız oluyorsa, kullandığınız cihazda Slack hiçbir zaman tamamlanmamış kalmamış oluyor. Bu benzer halde senaryolar düşünüldüğünde PWA’lar zaman kazandıran bir çözümdür.

Microsoft, bundan sonrasında PWA’lara daha oldukça ağırlık vereceğinin sinyallerini vermekte. İlk olarak PWA’nın diğeri cihazlarla senkronizasyonunu kurmaya çalışıyorlar. Eğer örnek gösterdiğimiz senaryodaki benzer halde bir durum yaşarsak muhtemelen tarayıcılara gelen bu yeni özellikten memnun olacağız. Bir tek birden fazla aygıt kullanmaya pek eğilimli olmayanlar için PWA, devrimsel bir yenilik olmayabilir.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.