Microsoft Office 365’e büyük zam!

02.09.2022
Microsoft Office 365’e büyük zam!


Microsoft 365; Office, Teams ve Outlook şeklinde popüler uygulamaları içinde barındırıyor. Bu uygulamalar özellike iş dünyası ve öğrenciler tarafınca çoğunlukla kullanılmakta. Neredeyse tamamımız için eğer olmazsa olmaz hâle gelen bu uygulamalar da son gelişmeler ile birlikte zamlandı.

Microsoft Office 365’in zamlı Türkiye fiyatı belli oldu

Microsoft geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile bu uygulamalara averaj yüzde 20 oranında zam yapacağını açıklamıştı. Şimdi ise Microsoft Office 365‘in zamlı Türkiye fiyatı belli oldu. Meydana getirilen zammın peşinden Microsoft 365 Office’nin senelik fiyatı 1.299,99 TL olarak açıklandı.

Microsoft, eski Office uygulamalarının fişini çekiyor!


Microsoft, eski Office uygulamalarının fişini çekiyor!

Microsoft 365 desteği Windows 7 ve Windows 8.1 için sonlanıyor. Microsoft, 2023’te eski Office uygulamalarına güncelleme vermeyecek.

Microsoft averaj 10 senenin peşinden ilk kez Office uygulamalarına zam yapmış oldu. Daha ilkin senelik 949,99 TL olan senelik abonelik tutarı böylece averaj yüzde 37 artmış durumda. Meydana getirilen 350 TL’lik zammın Microsoft 365 üyeliklerini iyi mi etkileyeceği merak mevzusu.

microsoft office yeni sürüm

Microsoft yapmış olduğu açıklama ile zamlı abonelik ücretlerinin 13 Eylül‘den itibaren geçerli olacağını belirtti. Diğeri taraftan Microsoft 365 Office üniversite öğrencileri için ise parasız sunulmaya devam ediyor. Microsoft tarafınca kullanıcılara gönderilen mailde ise şu ifadeler kullanılıyor:

3.09.2022 itibarıyla, MICROSOFT 365 PERSONAL için TRY 949,99 olan abonelik tutarı, değişen pazar koşullarını yansıtacak şekilde TRY 1,299.99 olarak değiştirilecek. 13.09.2022’den sonrasında yapacağınız planlanmış ödemeniz öncesinde aboneliğinizi iptal etmediğiniz takdirde bu fiyat üstünden ücretlendirilirsiniz. Hesabınızda değişiklik yapmak yada aboneliğinizi iptal etmek için hesap sayfanızda oturum açın, Hizmetler ve abonelikler bölümünü ziyaret edip Ödeme ve faturalandırmayı seçin.

Microsoft Office 2021 piyasa tarihi belli oldu

Microsoft 365 şirketinin başkan yardımcısı Jared Spataro ise bu paketin kullanıma sunulmasından bu yana 24 değişik uygulama eklendiğini dile getirdi. Bu fiyat artışının sunulan hizmet tutarındaki artışın bir yansıması bulunduğunu belirten Spataro, zam oranının düzgüsel bulunduğunu sözlerine ekledi.

Zamlar artık hayatımızın bir parçası hâline gelmiş durumda. Peki siz Microsoft 365 Office abonelik tutarına gelen zamlar hakında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.