Microsoft OneDrive, yeni bir özellik üstünde çalışıyor!

21.01.2022
Microsoft OneDrive, yeni bir özellik üstünde çalışıyor!


Microsoft, dünyanın en büyük yazılım şirketleri içinde bulunuyor. Şirket, birçok alanda etkinlik gösteriyor ve kullananların yaşamını kolaylaştırabilecek hizmetler sunarak her geçen kendini geliştiriyor ve kullanıcı sayısını artırmayı başarıyor.

Microsoft OneDrive, firmanın bulut depolama hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. OneDrive, son yıllarda eklediği yeni özellikler yardımıyla Google Drive ile rekabet etmek istiyor. Bugün meydana getirilen açıklamaya bakılırsa OneDrive, dosyalara erişim ile ilgili yeni bir güncelleme üstünde çalışıyor.

Microsoft, Görev Yöneticisi’ne el attı! İşte yeni tasarım


Microsoft, Vazife Yöneticisi’ne el attı! İşte yeni tasarım

Bilgisayar ile ilgili verileri görmeyi elde eden Vazife Yöneticisi, Windows 11 için gösterilen güncellemeyle tepeden tırnağa yenileniyor.

OneDrive, dosyalara kişilerin erişimiyle ilgili yenilikler getirecek!

Microsoft tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa OneDrive, dosyalara değişik kişiler tarafınca erişimi daha da detaylı hale getirecek bir güncelleme üstünde çalışıyor. Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamalarda şu laflara yer verildi: “Müşterilere yeni bir bağlantı oluşturup kendi seçtikleri uygulamaya yapıştırmadan ilkin bağlantı türlerini ve izinlerini değişim yapma olanağı vermek için bağlantı kopyala komutunu güncelliyoruz.”

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, dosyalarına kimlerin erişimi bulunduğunu daha rahat bir halde görebilecek. Ek olarak yeni güncellemeyle birlikte kullananların bağlantı linkini paylaşmadan ilkin erişim izinlerini kolaylıkla denetim edebilecekler. Bu güncelleme, şu an kullanıma sunulma sürecinde bulunuyor. Bu ayın sonunda bu özelliklerin kullanıcılara sunulması ümit ediliyor.

Aslına bakılırsa bu özelliğin bir benzeri seneler ilkin Google Drive tarafınca kullanıcılara sunulmuştu. OneDrive hizmetinin bu mevzuda geriden gelmesi onun popülerliğini düşürüyor. Meydana getirilen anketlere bakılırsa OneDrive, kullanım oranına bakılırsa Google Drive ve iCloud‘dan geride kalıyor. Ek olarak kullananların aynı bulut depolama hizmetlerini uzun seneler süresince kullanımı OneDrive’ı birazcık daha geriye düşürüyor.

Geçtiğimiz yıllarda sunmuş olduğu özelliklerin rakiplerinden geri kalması, kullananların üstünde negatif bir etki yaratıyor ve yeni özelliklere rağmen kullanıcı sayısı rakiplerine kıyasla daha azca kalıyor. Hizmetin daha oldukca kullanıcıya erişebilmesi için rakiplerinden daha iyi özellikleri kullanıcılarına sunması gerekiyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce OneDrive bulut depolama hizmeti iyi mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir