Microsoft, oyun konsolu alamayanlara müjdeyi verdi!

27.05.2022
Microsoft, oyun konsolu alamayanlara müjdeyi verdi!


Microsoft’un bulut oyun hizmeti Xbox Cloud Gaming, hem bilgisayarda hem de mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Yüzlerce oyunu tek bir fiyata sunmuş olduğundan “oyunların Netflix’i” benzetmesi meydana getirilen Cloud Gaming’in kapsamı yakında genişleyecek.

Firmanın Xbox deneyimini akıllı televizyonlara getirmek için Xiaomi TV Stick benzeri bir akış çubuğu üstünde çalmış olduğu aslına bakarsan biliniyordu. Tamamen bağımsız çalışabilen ve konsola gereksinim duymayan aygıt şu ana kadar “Project Hobart” kod adıyla gündemdeyken; Microsoft sessizliğini bozdu ve yeni detaylar paylaştı.

Xbox Cloud Gaming, ‘Keystone’ ile televizyonlara geliyor

Mevzuyla ilgili yetkililerden açıklama geldi. Bir Microsoft sözcüsü, Windows Central’a verdiği demeçte, tüketicilere düşük maliyetli bir seçenek sunmak istediklerini ve Xbox deneyimini daha erişilebilir hale getireceklerini belirtti.

xbox cloud gaming

Sözcü ek olarak, Keystone’un geliştirme aşamasında bulunduğunu söylemiş oldu. Ek olarak kullanıma hazır hale gelmesi için birazcık daha zaman gerektirme ettiğini de belirterek şu şekilde konuştu:

“Xbox Cloud Gaming vizyonumuzda değişiklik yok. Hedefimiz insanların istedikleri oyunları diledikleri cihazda ve yerde oynamalarını sağlamaktır. Geçen yıl duyurduğumuz benzer halde, kod adı Keystone olan ve konsola gerek kalmadan herhangi bir TV’ye yada monitöre bağlanabilen bir oyun akışı aleti üstünde çalışıyoruz.

Çabalarımızı sürekli olarak değerlendiriyor, öğrendiklerimizi gözden geçiriyor ve müşterilerimize kıymet kattığımızdan güvenilir oluyoruz. Keystone aletinin mevcut sürümünden vazgeçme sonucu aldık. Gelecekte Xbox Cloud Gaming’i dünya genelinde daha fazlaca oyuncuya sunmamıza olanak sağlayacak yeni bir yaklaşıma odaklanıyoruz.”

Eski Xbox yöneticisinden tepki çekecek Game Pass yorumu


Eski Xbox yöneticisinden tepki çekecek Game Pass yorumu

Ülkemiz başta olmak suretiyle dünyanın pek oldukca yerinde oyuncular için büyük bir nimet olan Game Pass, eski yönetici tarafınca bir eleştiri aldı.

Oyun konsolundan farkı ne?

Kısa bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Xbox Series X, 8K çözünürlükte oyun oynatabiliyor. Bununla beraber 120 FPS’e kadar kare hızı, ışın seyretme ve değişken seyretme teknolojilerini de destekliyor. Fakat her kullanıcının üst düzey bir sisteme ihtiyacı yok.

Xbox Cloud Gaming tabanlı akış aleti da bu aşamada devreye girecek. Elbet konsola alternatif olmayacaktır. Yalnız oyun oynamak için yüksek meblağlar ödemek istemeyenler, bu aygıt yardımıyla istediklerine ulaşacak.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.