Microsoft sonrası, Call of Duty serisine ayar çekilecek!

21.01.2022
Microsoft sonrası, Call of Duty serisine ayar çekilecek!


Microsoft‘un oyun dünyasını şaşırtan hamlesi, başta Call of Duty olmak suretiyle pek oldukça yapımı etkilemeye başladı. Activision Blizzard cephesi, yeni çıkacak oyunlarını düzenleme mevzusunda şimdiden çalışmalara başladı. Firmanın yüksek rütbeli geliştiricileri, serinin eski düzenini bırakması gerektirme ettiğini savunmakta.

Son yıllarda oyuna olan ilginin kaybolduğunun farkına varan stüdyolar, Activision‘în yeni plana geçmesine sıcak bakıyor. Buna gore sevilen seri için yeni bir program hazırlanabilir.

Battlefield 2042 oyuncularının beklediği özellik sonunda geliyor!


Battlefield 2042 oyuncularının beklediği özellik sonunda geliyor!

Battlefield 2042 sahiplerinin EA ve DICE’dan uzunca bir süredir beklediği o özellik yeni güncellemeyle birlikte sunuluyor.

Call of Duty oyunları her yıl çıkmayabilir

Bloomberg tarafınca paylaşılan rapor, şirket içi yorumları da içermekte. Bilhassa Call of Duty: Vanguard‘ın istenilen ilgiye ulaşamaması, geliştiricilerin de canını sıkmışa benziyor. Zira meydana getirilen anketlerde, oyuncuların büyük bir çoğunluğunun, hala eski oyunları oynadıkları ortaya çıktı. Öte taraftan Call of Duty: Warzone‘un mevcut popülaritesinin de yeni oyunların önüne geçmesi, her yıl çıkan büyük yapımlara olan ilgiyi bir fazlaca düşürmekte.

Öte taraftan gösterilen raporda, bu değişikliğin derhal yürürlüğe girmeyeceği öğrenildi. Zira Activision, bu yıl çıkacak olan oyundan yüksek beklentilere haiz. Serinin kaderini değiştirecek yapım olarak tanımlanan yeni üye, bir nevi firmanın de son kurşunu olacak. Arkasından gelen süreçte planlarının değişmesi en erken 2023‘te gerçekleşecek şeklinde gözüküyor.

Piyasadaki Call of Duty yoğunluğundan arınmak isteyen geliştiriciler, oyuncuların da ilgilerini tekrardan toplayabileceklerini düşünüyorlar. Düzgüsel şartlarda 3 ana stüdyo (Treyarch, Infinity Ward ve Sledgehammer Games) ile çalışan Activision, her yıl bu üçlüden birinin geliştirdiği Call of Duty‘yi piyasaya sunuyor. Yeni gelmesi ihtimaller içinde planlarla, firmanın bu süreyi arttıracağı tahmin ediliyor.

Call of Duty

Microsoft cephesinin bu şekil bir istekte bulunup bulunmadığı da bilinmiyor. Ek olarak firmanın ihtimaller içinde değişikliğe iyi mi tepki vereceği de merak mevzusu. Öte taraftan firmanın seriyi konsollarda tutup tutmayacağı mevzusu da belirsizliğini koruyor. Bazı iddialar, yalnız Warzone‘un çoklu platform desteğine haiz olacağı yönünde. Öte taraftan oyuncuların sıcak bakmış olduğu değişiklik, bakalım Microsoft‘un işine gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

Peki sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Call of Duty oyunlarının geleceği ile ilgili görüşlerinizi bizlere aktarmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.