Microsoft, Windows 11 Sun Valley 2 güncellemesiyle neler sunacak?

06.02.2022
Microsoft, Windows 11 Sun Valley 2 güncellemesiyle neler sunacak?


Microsoft, ilerleyen dönemde Windows 11 için çıkarmayı organize etmiş olduğu ilk büyük güncellemesi üstünde çalışmaya devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere gore bu yeni sürümün kod adı Sun Valley 2 olacak. Peki bu güncelleme hangi iyileştirmeleri ve değişimleri bununla birlikte getirecek? İşte detaylar… Windows 11 güncellemeleri için yeni dönem Microsoft, Windows 11 güncelleme takvimi için yenilikler yapmış […]

Microsoft, ilerleyen dönemde Windows 11 için çıkarmayı organize etmiş olduğu ilk büyük güncellemesi üstünde çalışmaya devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere gore bu yeni sürümün kod adı Sun Valley 2 olacak. Peki bu güncelleme hangi iyileştirmeleri ve değişimleri bununla birlikte getirecek? İşte detaylar…

Windows 11 güncellemeleri için yeni dönem


Windows 11 güncellemeleri için yeni dönem

Microsoft, Windows 11 güncelleme takvimi için yenilikler yapmış oldu. Artık, Windows 11 güncellemeleri için Web Edinim Paketleri karşımıza çıkacak.

Sun Valley 2, Windows 11 kullanıcı deneyimini iyileştirecek

Senenin ilk büyük güncellemesi olacak Sun Valley 2, Windows 11 sürüm 22H2 olarak piyasaya sunulacak. Bu sürümle birlikte Microsoft, işletim sistemini tekrardan şekillendirmek istemiyor. Özetlemek gerekirse oldukça büyük değişimler beklemememiz gerekiyor.

Windows Sun Valley

Fakat Microsoft’un, bir ekip iyileştirmeyi kullanıcılara sunacağını biliyoruz. Örnek olarak, Başlat Menüsü’nün tavsiyeler bölümünde daha fazlaca uygulama yada aktivite sabitlemenize izin verecek. Bunun benzer şekilde minik, fakat etkili olduğu söylenen dokunuşu, Vazife Yöneticisinden Ayarlar’a kadar pek oldukça yerde görebiliriz.

Yeni güncelleme neler getirecek?

 • Vazife Yöneticisi
  • Vazife Yöneticisi, Fluent UI ve WinUI tabanlı yeni bir tasarım alacak. Fakat, İşlemler, Performans, Başlangıç ​​uygulamaları, Kullanıcılar, Ayrıntılar ve hizmetler benzer şekilde mevcut informasyon ekranlarını koruyacak.
 • Naturel Anlatıcı sesleri
  • Microsoft, Anlatıcı için daha naturel sesler sunacak. Bu, kullananların web’de gezinme, posta okuma ve yazmalarına etki edecek. Ek olarak, indirildikten sonrasında web bağlantısına gerekseme duymayacak.
 • Yeni açılır tasarım
  • Microsoft, donanım göstergeleri için açılır pencere tasarımı üstünde çalışıyor. Desteklenen bir uygulamada müzik çalarken Kilit ekranında görünen medya kontrolleri de yeni bir görünüme kavuşacak.
 • Yeni soruşturma deneyimi
  • Microsoft, ilgili uygulama simgesini akrilik arka planın üzerine yerleştirerek ek düzenlerde pencereleri tekrardan boyutlandırma deneyimini güncelleyecek.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.