Microsoft: Windows 11, Windows 10’dan iki kat daha oldukca sevildi

27.01.2022
Microsoft: Windows 11, Windows 10’dan iki kat daha oldukca sevildi


Yenilenmiş tasarım hatları ile birlikte çıkış oluşturan Windows 11, kullanıcıları adeta ikiye böldü. Kimi kullanıcılar yeni işletim sisteminde performans kaybı yaşadığını ve stabil hale gelebilmesinin zaman alacağını söyleyip Windows 10’u tercih ederken, kimi kullanıcılar Windows 11’in minik problemler haricinde başarı göstermiş bulunduğunu ve daha iyi hale geleceğini düşünüp bu işletim sisteminde kaldı. Microsoft cephesi ise mevzu ile ilgili istatistik bilgiler yayınladı

Dünya genelinde 1,4 milyardan fazla etken Windows 10 ve 11 kullanıcısının bulunması ve Windows’ta geçirilen sürenin pandemi sürecinden öncesine gore yüzde 10 artması Microsoft için mutlu edici bilgilerden ikisi. Ek olarak meydana getirilen bir araştırmaya gore 2021 senesinde 340 milyondan fazla bilgisayar satıldı. Bu da 2019 yılına gore yüzde 27’lik bir artış anlamına geliyor. Microsoft cephesindeki pozitif gelişmeler bunlarla da sınırı olan kalmıyor. Firmanın açıklamasına gore Windows 11, piyasaya çıkışından bugüne geçen sürede, Windows 10’un aynı sürecine gore iki kat daha oldukca kişiye ulaştı.

Windows 11 için beklenen Android desteği geliyor!


Windows 11 için beklenen Android desteği geliyor!

Uzun bir bekleyişin peşinden Microsoft, Android desteğini Windows 11 için kullanıma sunacağını deklare etti. İşte detaylar…

Windows 11’e geçişler Windows 10’dan iki kat süratli

Aynı süre baz alındığında Windows 10’dan Windows 11’e geçişlerin Windows 8’den Windows 10’a geçişlere gore averaj iki kat fazla olduğu Microsoft’un kendi blogunda paylaşıldı. Bu açıdan şirket için her şey güzel olurken, işletim sistemindeki hataların büyük seviyede ortadan kaldırılması da kullanıcılar cephesinde güven elde etmiş oldu.

Bilhassa AMD işlemcili bilgisayarlarda Windows 11’in muntazam çalışamaması ve birçok hata ile çıkış yapması hem basında, hem de forumda büyük yankı uyandırmıştı. Bir tek elini acil tutan şirket, AMD özelinde yaşanmış olan sorunların büyük kısmını ortadan kaldırdı. Ek olarak Microsoft Store cephesi de muhtemelen Windows 11 kaynaklı olarak trafik patlaması yaşadı. Mağazaya giren kullanıcı sayısının üç kat artması, şirket cephesine iki olağan sebebe bağlandı.

Bunlardan birisi yeni Windows 11 işletim sisteminin benimsenmesi ve paralel olarak sistem uygulamalarının daha oldukca kullanılmaya başlaması. Bir diğeri ise 2021 yılı itibariyle değişen ve daha kullanıcı dostu olan Microsoft Store politikalarının gereği olarak düşünülüyor. Kullananların Windows 10’dan 11’e parasız geçebilmesi de yaşanmış olan pozitif gelişmelerin sebeplerinden oluyor.

Peki siz Windows 11 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni işletim sistemi bekleneni verebiliyor mu? Yorumlarda belirtebilir, yaşadığınız sorun ve aklınızdaki sorumları ShiftDelete.Net Forum üstünden paylaşabilirsiniz…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.