‘Millet 5’ten büyüktür’ tweet’ini silmişti! İYİ Partili Umut Dikbayır olayın perde arkasını söyledi… ‘Meral Akşener aradı’

06.03.2023
‘Millet 5’ten büyüktür’ tweet’ini silmişti! İYİ Partili Umut Dikbayır olayın perde arkasını söyledi… ‘Meral Akşener aradı’


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Umut Dikbayır’ın attığı ve hemen sonra silinmiş olduğu tweet günlerdir politika gündemindeki yerini koruyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kurmaylarından Umut Dikbayır, İYİ Parti haricindeki masanın öteki ortaklarını işaret ederek ‘Millet 5’ten büyüktür’ çıkışında bulunmuştu. Dikbayır attığı tweet’i dakikalar sonrasında silmişti.

Habertürk’te gösterilen Açık ve Net programında tweet’i niçin sildiğini ilk kez açıklayan Dikbayır, “Benim attığım tweet’i sildirebilecek bir şahıs var.” dedi.

Screenshot_6

Dikbayır, mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu:

TWEET’İ NEDEN SİLDİ?

“Burada 1.5 senelik bir emek var. İYİ Parti’nin müessese amaçlarının en başlangıcında gelen ilkemiz şu, hatta 2017 referandumunda da partimiz olmamasına karşın biz Türkiye’yi gezdik. Bizim birinci hedefimiz kırmızı çizgimiz bu başkanlık sisteminin Türkiye’ye iyi gelmeyeceğini, ki haklı çıktık. Bunu değişiklik yapmak suretiyle biz partiyi kurduk. Milletin her şeyin içinde olacağı bir parti kurduk. Tüm siyasetimiz bunun üstüne dayalı.

‘GENEL BAŞKAN BENİ ARADI’

Türk milleti doğal olarak ki 5’ten büyük. Türk milleti her şeyden büyük. Bunu niye attım. Ben o masada beşli imzayı öğrendim. Oldukça nezaketsiz bir şeydi. O psikolojiyle attım. Birkaç dakika sonrasında Genel Başkan beni aradı. Benim attığım tweet’i sildirebilecek bir şahıs var. Sayın Akşener. Beni aradı, ‘Umut bu şekilde bir psikolojiyle bir tweet atmışsın fakat bu masadaki liderleri incitir. Bunu kaldırırsan iyi olur’ dedi. Oldukça nezaketlidir Meral Akşener.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Meral Akşener masaya dönecek mi? Gazeteci Yılman açıkladıMeral Akşener masaya dönecek mi? Gazeteci Yılman deklare etti
Muharrem İnce'den ikinci tur yorumu: "Ölümüne destekleyeceğim"Muharrem İnce’den ikinci tur yorumu: “Ölümüne destekleyeceğim”
Ümit Özdağ duyurdu: Muharrem İnce ittifaktan ayrıldı!Umut Özdağ duyurdu: Muharrem İnce ittifaktan ayrıldı!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.