Milyon dolarlık Hint düğünlerinin yeni adresi Antalya

04.05.2023
Milyon dolarlık Hint düğünlerinin yeni adresi Antalya

[ad_1]

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, turizmin başkenti Antalya, üç gün üç gece devam eden milyon dolarlık Hint düğünlerine de ev sahipliği yapıyor.

AA & Ensonhaber

Güneşi, denizi, sahili, zamanı ve gezinsel mekanları, naturel koyları, lüks tesisleriyle değişik ülkelerden milyonlarca turistlerin ziyaret etmiş olduğu Antalya, bilhassa son yıllarda Hint düğünlerinin adresi olarak da öne çıkıyor.

Belek Gezim Merkezi’ndeki lüks oteller, hazırlığı aylar öncesinden başlamış olan, yemeklerde kullanılacak baharatlardan hizmet edecek personele, aşçılara kadar yurt dışından getirilen ve üç gün üç gece devam eden yüksek bütçeli düğünlerin de gözdesi oldu.

250 davetli, 200 personel ve 25 Hİnt aşçı

Bu müthiş düğünlerden biri de Kanada’da ticaretle uğraşan Hint ailenin evlatları için gerçekleştirildi. Düğün için hazırlıklar 6 ay öncesinden başladı. Hindistanlı 250 davetlinin yanı sıra sanatçılar, 200 personel ve 25 Hint aşçı da hususi uçaklarla kente geldi. Düğünün yapılacağı otelde binlerce çiçek kullanılarak dekorlar hazırlandı.

Milyon dolarlık güğün

Onlarca tır araç-gereç kullanılarak Hint geleneklerine bakılırsa meydana getirilen ve gene üç gün üç gece devam eden milyon dolarlık düğün, “Hoş geldiniz” partisiyle başladı. İkinci gün “hi çayı”, gelin ve damat ailelerinin danslarıyla devam eden düğünde, kına organizasyonu 5 saat sürdü.

Sanatçıların konserler verdiği düğünde, 25 Hint aşçı otelin şeflerinin desteğiyle hususi menüler çıkardı. Üçüncü gün ise dini merasim ve barat töreni yapılmış oldu. Ziyafetlerin yanı sıra danslı müzikli eğlenceler gerçekleştirildi, davetlilere evlilik resepsiyonu verildi.

Hedef 50’den fazla düğüne ev sahipliği yapmak

Düğünün organizasyonunu meydana getiren Inventum Global’in proje müdürü Sadi Algan, AA muhabirine, kentte bu yıl 23’üncü düğünü gerçekleştirmekten gurur duyduklarını söylemiş oldu.

Yüksek bütçeli düğün için hazırlıkların titizlikle yapıldığını özetleyen Algan,

Kanada’da yaşayan Hint ailelerin düğünü için dünyanın çeşitli yerlerinden misafirler buraya geldiler. Bu oldukça yüksek bütçeli düğünler, ülke ekonomisi ve yarattığı istihdam açısından Türkiye’ye inanılmaz katkı sağlıyor. Bu yıl 50’nin üstünde düğün yapmayı hedefliyoruz. Bu şekilde bir organizasyonda da Türkiye’de lokomotif olmaktan mutluyuz.

diye konuştu.

Algan, senede 40-50 civarında düğün yaptıklarını, düğün hazırlıklarının fazlaca uzun sürdüğünü ifade ederek, ailelere yönelik geziler düzenleyerek öncesinde Antalya’nın tesislerini tanıttıklarını dile getirdi.

Düğün sahibinin isteğine bakılırsa tüm organizasyonun yapıldığını vurgulayan Algan, “İsteklerine bakılırsa program, etkinlik akışı oluşturuluyor. Misafirlere ziyafetler veriliyor.” dedi.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.