Minecraft: Java Edition için Microsoft hesabı mecburi oluyor

05.02.2022
Minecraft: Java Edition için Microsoft hesabı mecburi oluyor


Minecraft: Java Edition sürümü için münakaşa yaratan bir karar alındı. 2014 senesinde teknoloji devi Microsoft’a satılan Minecraft, o tarihten beri Mojang hesabı vasıtasıyla oynanabiliyor. Oyunun konsoldaki adı ve Windows Store sürümü olan Minecraft: Bedrock Edition ise oynamak için Microsoft hesabı gerektiriyor.

Geliştirici Mojang Studios, 2020 senesinde yapmış olduğu açıklamayla iki sürüm arasındaki hesap ayrımının kalkacağını duyurmuştu. Bu bağlamda Minecraft’ın Java Edition versiyonunda Mojang hesabı sürecinin biteceğini ve bunun yerine Microsoft hesabına geçileceğini söylemişti. Bazı kullananların tepkiyle karşıladığı bu geçiş başlıyor.

Hackerlar, Minecraft sayesinde ülke internetini çökertti!


Hackerlar, Minecraft yardımıyla ülke internetini çökertti!

Bilgisayar korsanları, Minecraft üstünden ortalığı karıştırdı. Hackerların, saldırı sonucu Andorra’nın internetini kestiği öğrenildi.

Minecraft: Java Edition, Microsoft hesabı gerektirecek

Mojang Studios, 10 Mart’tan itibaren Minecraft: Java Edition sürümünün bir tek Microsoft hesabıyla çalışacağını deklare etti. 2021 senesinde milyonlarca kullanıcının Mojang hesabını Microsoft’a gönüllü olarak taşıdığını ifade eden şirket, oyunculara verilen sürenin sonuna gelindiğini ve artık Microsoft hesabının mecburi olacağını belirtti.

Şirket mevzuyla ilgili blog paylaşımında, söz mevzusu değişikliğin sebebini de deklare etti. “Microsoft hesabına geçmediğiniz sürece Minecraft: Java Edition oynayamayacaksınız.” ifadesini kullanan Mojang Studios, bunu her insanoğlunun güvenli bir oyun deneyiminden yararlanmasını sağlamak için yaptıkları bilgisini paylaştı.

Meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Mojang hesabı Microsoft’a dakikalar içinde taşınabilecek ve şirket geçiş sürecinde kullanıcılardan herhangi bir ek ücret talep etmeyecek. Minecraft Launcher ve Minecraft web sayfasında yer edinen ‘hesabı taşı’ butonu vasıtasıyla Mojang – Microsoft entegrasyonu kolaylıkla başlatılabilecek.

Geçiş sürecini tamamlayan kullanıcılara, karakterlerinde kullanabilecekleri parasız bir pelerin armağan edilecek. Ek olarak Minecraft: Java Edition oyunundaki mevcut Mojang hesabı verileri silinmeyecek. Oyuncuların kullanıcı adı, ilerleme durumu, kreasyonları ve görünümleri olduğu benzer şekilde Microsoft’a kayıpsız aktarılacak.

Microsoft hesabının Minecraft’ta mecburi olmasını iyi mi değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.