Header Reklam

Google Sponsor

Minecraft Modları Nedir? Nasıl Yüklenir?

05.05.2020
Minecraft Modları Nedir? Nasıl Yüklenir?

Minecraft mod ile farklı bir dünyaya girebilirsiniz. Minecraft oyununda bulunan ve farklı formdaki dünyada oyun deneyimini size sunan Minecraft modları, oyuna bağlı kalmanızı sağlıyor. Peki, minecraft modları nasıl yüklenir? Bu deneyimden nasıl faydalanabilirsiniz? Detayları bu yazımızda.

Türkiye’de ve dünyada çok fazla kitlesi bulunan ve geçen senenin en çok oyunu olan Minecraft, 2009 yılında oyuncuların karşısına çıkmıştı. Minecraft, yaklaşık 11 yıllık bir oyun. Oyunun bu denli uzun süredir zirveden inmemesinin bir sebebi var. Her zaman dinamik yapısı ile kendini geliştirien Minecraft, modları ile birlikte dinamik kalmayı başardı ve sektörde uzun süre tutunmasını bildi. Dilerseniz, minecraft modları konusuna biraz daha yakından bakalım.

Minecraft Modları Nasıl Yüklenir?

Minecraft mod yükleme işlemi yapmadan önce ilk olarak Minecraft Forge adındaki programı indirmeniz gerekiyor. Programın doğru sürümüne buradan ulaşabilirsiniz ; https://programindir.net/minecraft/

  1. İlk olarak indirmek istediğiniz modu belirleyin ve Minecraft modu
  2. Daha sonra bilgisayarınıza inen ‘’.jar’’ uzantı şeklindeki dosyayı alın ve Minecraft dosyasının içerisinde bulunan ‘’mods’’ adındaki klasörün içine bırakın. Bu bölüme ulaşamadıysanız eğer, Windows üzerinden ‘’Çalıştır’’ uygulamasını açın ve çıkan ekrana şunu yazın; “%appdata%”bunu yazdıktan sonra ‘’tamam’’ düğmesine tıklayın.
  3. Tamam butonuna tıkladığınız an bir klasör açılacak. Bu klasör içerisinde ‘’.minecraft’’ adındaki klasöre giriş yapın ve bu klasör içerisinde bulunan ‘’mods’’ adındaki klasörün içine ‘’.jar’’ uzantılı dosyayı bırakın.

Uyarı: Minecraft dosyası içerisinde ‘’mods’’ adındaki dosya sizde bulunmayabilir. Bunun sebebi yükleme sırasındaki problemler olabilir. Ancak, bunun çözümü çok basittir. Klasör içerisinde ‘’mods’’ adında bir klasör oluşturmanız yeterli olacaktır. İşte Minecraft mod yükleme işlemi bu kadar. Keyifli oyunlar dileriz.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.


Google Sponsor