Minecraft’ta hükümet binasını patlatan gençlere hapis şoku!

11.02.2022
Minecraft’ta hükümet binasını patlatan gençlere hapis şoku!


Minecraft, yaratıcılığımızın en iyi dijital yansımalarından biri. Sonsuz bir dünyada istediğiniz yapıları oluşturma ve hatta deneyler yapmak için ideal olan bu ortamda kural bulunmuyor. Çoğumuz Minecraft’ta özgürce vakit geçiriyoruz yalnız Sibiryalı üç genç işin dozunu fazla kaçırmış. Minecraft’ta Rus Hükümet Binası’nın birebir aynısı olarak oluşturulan yapıyı patlatan gençler, gerçek hayatta hapse mahkum edildi. Resident Evil […]

Minecraft, yaratıcılığımızın en iyi dijital yansımalarından biri. Sonsuz bir dünyada istediğiniz yapıları oluşturma ve hatta deneyler yapmak için ideal olan bu ortamda kural bulunmuyor. Çoğumuz Minecraft’ta özgürce vakit geçiriyoruz yalnız Sibiryalı üç genç işin dozunu fazla kaçırmış. Minecraft’ta Rus Hükümet Binası’nın birebir aynısı olarak oluşturulan yapıyı patlatan gençler, gerçek hayatta hapse mahkum edildi.

Resident Evil 4 Remake için ürkütücü iddia!


Resident Evil 4 Remake için ürkütücü iddia!

FanByte tarafınca gösterilen raporda Capcom’un Resident Evil 4 Remake sürümü için orijinalden daha ürkütücü oyun yapacağı ortaya çıktı.

Minecraft oynayan gençler terör eğitimi görüyor benzer halde yargılandı

Moscow Times’ta yer edinen habere nazaran Minecraft’taki Rus Hükümet Binası’nı havaya uçuran gençler, mahkeme terör eğitimi alıyor olarak değerlendirildi. Üç gençten ikisi ertelenmiş hapis cezaları alırken biri, 5 yıl süre ile hapse mahkum edildi. Gençlerin telefonlarının polis tarafınca aranmasının peşinden molotof kokteyli yapımıyla ilgili videolar da bulunmuş oldu.

Rus Hükümet Binası

5 yıl hapse mahkum edilen Nikita Uvarov, şu ifadeleri kullanarak mahkemede kendini savundu:

Yeni bir şeyler öğrenme arzum vardı, fizik, kimya, biyoloji, çeşitli meşhur bilim adamları hakkında bir şeyler öğrenmeyi sevdim; ek olarak bilimsel ve eğitici programları izledim. Terörist değilim. Suçlu değilim. Yalnız okulumu bitirmek, eğitim almak ve buradan fazlaca uzak bir yere gitmek, hususi servislerden kimseyi rahatsız etmeyeceğim bir yere gitmek isterim.

Minecraft
Minecraft

Bu acayip vakada gençlerin savunması, yaptıklarının terörle alakası olmayan bir eğitim için bulunduğunu savunsa da şu an için mahkemeden gençlerin lehine bir karar çıkmış değil. Minecraft benzer halde bir oyundaki binanın havaya uçurulmasının hakikaten terör eğitimi ile bağdaştırılıp bağdaştırılamayacağı da münakaşa mevzusu.

Sizce gençler hapis cezasını hak etti mi? Düşünceleriniz neler?

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.