MIUI 13 alacak Xiaomi ve Redmi telefonlar (Güncel sıralama!)

17.04.2022
MIUI 13 alacak Xiaomi ve Redmi telefonlar (Güncel sıralama!)


Çinli teknoloji devi Xiaomi, global olarak MIUI 13 güncellemesi alacak akıllı telefonlar listesini güncelledi. Şirket, bu senenin başlangıcında küresel olarak yayınladığı yeni kullanıcı arayüzünü şimdiden çokça cihazında kullanıma sundu. Fakat halen daha güncellemeden yararlanamayan birçok model mevcut. İlk kere geçtiğimiz senenin son günlerinde Çin’de duyurulan MIUI 13, Android dünyasının en fazlaca beklenen güncellemelerinden bir tanesi […]

Çinli teknoloji devi Xiaomi, global olarak MIUI 13 güncellemesi alacak akıllı telefonlar listesini güncelledi. Şirket, bu senenin başlangıcında küresel olarak yayınladığı yeni kullanıcı arayüzünü şimdiden çokça cihazında kullanıma sundu. Fakat halen daha güncellemeden yararlanamayan birçok model mevcut.

İlk kere geçtiğimiz senenin son günlerinde Çin’de duyurulan MIUI 13, Android dünyasının en fazlaca beklenen güncellemelerinden bir tanesi haline geldi. MIUI 12 ve MIUI 12.5 güncellemelerinde yaşanmış olan hatalar ve çeşitli optimizasyon problemleri, kullananların yeni güncellemeye olan ihtiyacını bir fazlaca artırdı.

Birçok Xiaomi ve Redmi aleti MIUI 13 alacak

MIUI 13 güncelleme listesini genişletmeye kabul eden Xiaomi, yeni aşamada Redmi Note 9 serisi ve Xiaomi Mi 10T benzer şekilde modellerin de dahil olduğu yeni bir sıralama ile karşımıza çıktı. Şirket, aşağıda yer edinen modellere global olarak, özetlemek gerekirse MIUI yazılımının Global ROM (MI) ve Avrupa ROM’u (EU/EEA) vasıtasıyla ulaşılacağını doğruladı:

miui 13
  • Redmi 9, Redmi 9T, Redmi 9A, Redmi 9AT, Redmi 9C, Redmi 9C NFC, Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9T
  • Redmi Not 10 5G, Redmi Not 10S
  • Xiaomi Mi Not 10, Mi Not 10 Pro, Mi Not 10 Lite
  • Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite 5G
  • Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Lite, Mi 10T Pro

Xiaomi tarafınca açıklanan bilgilere nazaran yukarıdaki modeller, senenin ikinci ya da üçüncü çeyreği içinde güncellemeye hak kazanacak. Beklentiler, bu modellerin Ekim ayından ilkin MIUI 13’e ulaşacağını gösteriyor.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.