MIUI 13 kanlı canlı karşımızda!

15.01.2022
MIUI 13 kanlı canlı karşımızda!


Geçen ay tanıtılan Xiaomi 12 Pro, SDN ofisinde kutusundan çıktı. Arkasından Xiaomi’nin en yeni arayüzü MIUI 13 incelemesi ile karşınızdayız.

MIUI 13 araştırma!

Isterseniz sözü uzatmadan sizleri videonuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

SDNShiftdelete.net

Bilhassa tasarımsal anlamda ciddi yenilikler ile gelen MIUI 13, buna ek olarak optimizasyon ve performans anlamında da ciddi geliştirmelerle geliyor. İşte Xiaomi‘nin yeni Android 12 tabanlı arayüzünün haiz olduğu tüm yenilikler ve özellikler.

MIUI 13 ile performansa vurgu icra eden Xiaomi, MIUI 12’ye kıyasla averaj yüzde 52 daha verimli bir edinim vaat ediyor. 12.5 ile kıyaslandığında ise bu oran yüzde yüzde 20 ila 26 içinde seyrediyor. Bu duruma rağmen optimizasyon kısmında iyileştirmeler ile pil tüketiminde denge sağlanmış durumda.

Konum ve saat benzer halde çeşitli etkenlere bağlı olarak kullanmadığımız uygulamaları tespit eden arayüz, bu biçim şeyleri kapatarak güç tüketiminin önüne geçiyor. Bunun haricinde MIUI 13, daha iyi enerji tasarrufu modu, akıllı araçlar, Android 12 ve sanal ram uzantısını da Xiaomi telefonlara getirecek.

MIUI 13’ün akıcılığındaki en önemli etken ise Focus Computing 2.0’ın desteği. Sistem yalnızca tam ekran hareketleri benzer halde temel senaryoları algılamakla kalmıyor, bununla birlikte üçüncü parti uygulamalar süratli optimizasyon sağlıyor. Bu da kullanımdaki akıcılığını büyük seviyede artırır.

Güvenlik ile ilgili emek harcamalar yürüten Xiaomi, “elektronik sahtekarlık koruması” isminde olan yeni sistemini tanıttı. Üç adımdan oluşan bu sistem, kullananların yalnız yüzünü değil, vücudunun üst kısmı benzer halde diğeri fizyolojik özelliklerini de kaydediyor. Böylelikle benzer yüze haiz olan insanoğlu bile telefonunuzu açamıyor.

Bu sayede şirket, hali hazırda sunmuş olduğu yüz tanıma teknolojisinde oldukça daha başarıya ulaşmış sonuçlar verebiliyor. Hem de yeni güvenlik özelliklerini tanıtan şirket, kimlik kartı fotoğrafları ve kredi kartı bilgileri benzer halde bilgiler gönderirken MIUI 12.5’ten daha güvenli bulunduğunu vaat ediyor. Son eklenen güvenlik özellikleri, özellikler Apple’ın iOS 15 ile getirmiş olduğu seçenekleri kullanıcılara anımsattı.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.