MODA DÜNYASININ İKİ İKONİK MARKASI BİR ARAYA GELDİ: VERSACE X FENDI

Pandemi nedeniyle büyük ölçüde askıya alınan bir yıllık kişisel moda şovlarından sonra, Fendi ve Versace bir ikonik bir moda anı ile geri döndü …

27.09.2021
MODA DÜNYASININ İKİ İKONİK MARKASI BİR ARAYA GELDİ: VERSACE X FENDI

Pandemi nedeniyle büyük ölçüde askıya alınan bir yıllık kişisel moda şovlarından sonra, Fendi ve Versace bir ikonik bir moda anı ile geri döndü. Kim Jones ve Donatella Versace perspektifinden markaların sanatsal mirasını kutlayan iki ikonik koleksiyon sundu: “Versace by Fendi” ve “Fendi by Versace”.

Böylece Fendi ve Versace, Milano Moda Haftası’nı şimdiye kadarki en ikonik şekilde kapattı. İki köklü marka, moda tarihine iz bırakan bir an yarattı; Donatella Versace ve Kim Jones’un rol değiştirdiği, dostluklarını ve Fendi ile Versace’nin kültürel etkisini kutlayan iki ikonik koleksiyon sergilendi.

Donatella Versace Fendi için Pre-fall 22 koleksiyonu tasarlarken, Kim Jones da aynı şekilde Versace için bir koleksiyon hazırladı. 26 Eylül Pazar günü Via Gesù’daki Versace merkezinde sergilenen “Versace by Fendi” ve “Fendi by Versace”, yaratıcı bir koleksiyon takası olarak görülüyor.

Bu hafta başlarında, Donatella Versace’nin Instagram üzerinden özel bir etkinlik için tarihi paylaşmasıyla ufukta muhteşem bir şeyin göründüğüne dair söylentiler başladı. “26 Eylül Pazar günü saat 20.00’de samimi bir yaratıcı deneyim için lütfen bana katılın” dedi. Parmaklar Fendi’den Kim Jones’u işaret ederek işbirliğine dair söylentiler yayıldı. Ancak düzenlenen özel etkinliğe katılan konuklar, bunun bir işbirliği olmadığını kısa sürede öğrendi. Bu bir koleksiyon takasıydı.

“Fendace” adını verdikleri takas, Kim Jones’un Versace vizyonunu ve Donatella Versace’nin Fendi yorumunu sunuyor. Bunun alışılmadık bir durum olduğunun farkındayız. Neredeyse hiçbir zaman iki büyük moda lüks markası tek bir gösteri için bir araya gelmez.

Her iki moda evinin Instagram’larından canlı yayınlanan özel podyum etkinliğinde, Dua Lipa, Elizabeth Hurley, Chiara Ferragni ve daha fazlası dahil olmak üzere yıldızlarla dolu bir dizi konuk vardı.

90’ların Amerikalı süper modeli Kristen McMenamy, gösteriyi açtı ve onu birçok süper model arkadaşı izledi. Yoklamada, Versace by Fendi koleksiyonunu kapatan Kate Moss, Fendi by Versace için kapatan Naomi Campbell oldu. Amber Valletta, Gigi Hadid, Shalom Harlow, Lily Donaldson, Boscono, Kirsten Owen, Esther Cañadas, Emily Ratajkowski ve daha fazlası, türünün tek örneği defilenin podyumunu süsledi.

Donatella Versace altını çizdi; “Bu bir dönüm noktasıydı ve daha önce hiç yapılmamış bir şey”. Bunu inanılmaz bir duygu olarak tanımladı. “TARİH YAZILIYOR! Seninle çalışmak eğlenceli, yaratıcı ve HEYECAN VERİCİ oldu” diye Instagram’da Fendi’nin sanat yönetmeniyle bir fotoğrafını paylaşarak paylaştı.

Her iki koleksiyon – Donatella Versace tarafından tasarlanan Fendi ve Kim Jones tarafından tasarlanan Versace – 2022 sonbaharı öncesi için olacak ve Mayıs ayında satışa sunulacak. Yalnızca Fendi ve Versace butiklerinde olacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.