Monster Notebook’un kurucusu bağımsız oyun stüdyosu Semruk Games’i kurdu

29.07.2022
Monster Notebook’un kurucusu bağımsız oyun stüdyosu Semruk Games’i kurdu


Geçtiğimiz ekim ayında kurum işlemlerini tamamlayarak faaliyetlerine süregelen Semruk Games, ekosistemin iddialı oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor. Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz’ın kurucusu olduğu stüdyo, Türkiye’den dünyaya oluşturulan internasyonal bir oyun şirketi olma hedefiyle yola çıktı.

Bağımsız oyun stüdyosu Semruk Games’ten oyun ekosistemine güçlü giriş

Averaj 20 kişiden oluşan ekibiyle yola çıkan stüdyo, adını çeşitli mitolojilerde kuvvetli, dayanıklı, güçlü benzer halde kavramlarla özdeşleşen çift başlı yırtıcı bir kuş olan Semruk’tan alıyor. Oyun geliştirme süreçlerine mobil oyunlarla süregelen stüdyo, ilerleyen süreçte PC ve konsol oyunları üretmeyi planlıyor.

Mevzuyla ilgili açıklamada bulunan İlhan Yılmaz, “Oyun benzer halde, kaynağını insana dair oldukça temel yapılardan alan, yaşamın içinden bir olgunun gene insana dair meseleleri iyiye dönüştürecek bir potansiyel taşıdığına inanıyoruz. Temelinde derin ve anlamlı bir hikâye yatan her oyunun ilgi çekmiş olduğu ve daha oldukça oyuncuya ulaşmış olduğu malum bir gerçek.

Monster Notebook yurtdışında adını değiştirdi: İşte yeni isim!


Monster Notebook yurtdışında adını değiştirdi: İşte yeni isim!

Oyun bilgisayarı denildiğinde ilk akla gelen markalarından birisi olan Monster Notebook adını Tulpar olarak değiştirdi.

Semruk Games olarak, oyunun dönüştürücü enerjisini geleceğe yön veren bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Oyunların etki gücü yüksek bir değere haiz olması, anlatmak istediğimiz hikayelerin geniş kitlelere ulaşmasına eşi olmayan bir imkân sağlıyor. Stüdyomuzun kurum aşamalarını geçtiğimiz ekim ayında tamamladık, alanında yetkin ekibimizle çıktığımız bu yolda süre içinde büyüyeceğimize ve oldukça başarı göstermiş işlere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Semruk Games Yönetici Yapımcısı Kayra Keri Küpçü ise mevzuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Oyun sektörü artık 7’den 70’e her yaştan, her sosyo-ekonomik gruptan hanım ve adam kullanıcıları içine alan, süratli büyümesiyle yatırımcıların dikkatlerini çeken bir sektör. Semruk Games olarak her insana hitap eden oyunlar üreterek bu büyümeye anlamlı bir katkı sunmak için bir araya gelmiş, tutkulu bir ekibiz.

Bu tutkuyu ilk etapta mobil platforma üreteceğimiz oyunlarla, ilerleyen süreçlerde PC ve konsol oyunlarıyla internasyonal ekosistemde ses getirecek bir başarıya dönüştürmeyi hedefliyoruz. Türkiye’den çıkan büyük bir oyun stüdyosu olma yolculuğumuzdan bizimle birlikte yürümek isteyen, oyun dünyasındaki yenilikleri ve gelişimleri yakından takip eden arkadaşları yanımızda görmek isteriz”


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.