Moody’s, Belarus’un kredi notunu indirdi

11.03.2022
Moody’s, Belarus’un kredi notunu indirdiInternasyonal kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Belarus’un kredi notunu “B3″ten “Ca”ya indirdi, not görünümünü ise “negatif” olarak korudu.


Moody's, Belarus'un kredi notunu indirdi

Ukrayna ile cenk halinde olan Rusya’ya verdiği destekle Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin yaptırımlarına yol açan Belarus’un ekonomisi sarsılmaya başladı.

Internasyonal kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, bir izahat yaparak, Belarus’un kredi notunun düşürülmüş olduğu bildirildi.

BELARUS’UN KREDİ NOTU NEGATİF OLARAK KORUNDU

Açıklamada, ülkenin kredi notunun “B3″ten “Ca”ya inmiş olduğu ve kredi notu görünümünün “negatif” olarak korunduğu kaydedildi.

BELARUS’UN KREDİ PROFİLİ ZAYIFLADI

Not indiriminin Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik devam eden saldırısında Belarus’un kredi profilinin zayıflamasını yansıttığına işaret edilen açıklamada, Belarus’un kilit ekonomik sektörlerinin yaptırımlar tarafınca hedef alındığı, bunun ülkenin borcunu ödeme kapasitesini tehlikeye attığı aktarıldı.

Belarus

YAPTIRIMLAR, AB ÜLKELERİNİN BİR MİSİLLEMESİ

Açıklamada, Belarus’un temerrüde düşmesinin giderek daha ihtimaller içinde hale geldiğine dikkat çekilerek, ülkenin notunun 4 aşama düşürülmesi ve negatif görünümü sürdürme kararının Batılı ülkelerin Rusya’nın askeri saldırısına verdiği desteğe misilleme olarak Belarus’a uyguladığı son yaptırımların arkasından geldiği ifade edildi.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.