Motokros Şampiyonası Türkiye’de yapılacak! İlk kez bir Türk kadın katılacak…

Spor turizminin en büyük etkinliklerinden olan dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON ile aynı anda …

31.08.2021
Motokros Şampiyonası Türkiye’de yapılacak! İlk kez bir Türk kadın katılacak…

Spor turizminin en büyük etkinliklerinden olan dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON ile aynı anda Afyonkarahisar’da yapılacak. Dünya ve Avrupa Motokros yarışlarında Türkiye’den de çok sayıda sporcu katılacak.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

1-8 Eylül tarihlerinde aynı anda yapılacak olan Türkiye MotoFest’te 8 günde Türkiye’nin önemli sanatçılarının yer alacağı 15 büyük konser yapılacak. Türkiye’nin 2021’deki en büyük etkinliği olacak Türkiye MotoFest’e 100 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) duyurduğu kararla, 4-5 Eylül’deki MXGP of TURKEY’in ardından 7-8 Eylül’e de ikinci bir ayağın daha Türkiye’de yapılacağını açıkladı. Dünyada ilk kez aynı hafta sonunda 6 Dünya, 4 Avrupa Motokros Şampiyonası yarışı yapılacak. İlk yarışın adı MXGP of TURKEY olarak kalırken, ikinci yarışın adı dünyada ilk kez yarış bir şehir adıyla yapılacak: MXGP of AFYON

Dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 9’uncu etabı olan MXGP of TURKEY ve 10’uncu etabı MXGP of AFYON yarışlarıyla birlikte, Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük etkinliği Türkiye MotoFest, 8 günde 40’a yakın ücretsiz etkinlik ve Türkiye’nin yıldız sanatçılarının sahne alacağı 15 büyük konser ile büyük ilgi görüyor.

Bu yıl 100 bin kişinin katılımının beklendiği Türkiye MotoFest, 8 gün boyunca dünyanın ve Türkiye’nin farklı yerlerinden gelenlerle rekorlar kıracak. 

Markaların büyük ilgi gösterdiği ve 8 gün boyunca 40’ın üzerinde ücretsiz aktivitenin ve spor etkinliklerinin de yer alacağı festivalin konser programı ise şöyle:

1 Eylül 2021 Çarşamba: Mustafa Ceceli – Necati ve Saykolar 
2 Eylül 2021 Perşembe: Cem Adrian – Ufuk Beydemir
3 Eylül 2021 Cuma: Haluk Levent
4 Eylül 2021 Cumartesi: Kıraç – Merve Özbey
5 Eylül 2021 Pazar: İrem Derici – Cenk Eren
6 Eylül 2021 Pazartesi: DJ Doğukan Alsoy – Ogün Sanlısoy
7 Eylül 2021 Salı: Mithat Körler ve Orkestrası – Retrobüs
8 Eylül 2021 Çarşamba: Zakkum- Ceren Gündoğdu

TÜRKİYE’NİN PANDEMİDEKİ BAŞARISI MXGP of AFYON’U GETİRDİ!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacak MXGP of TURKEY, dünyanın en iyi pisti ödüllü Afyonkarahisar Motorsporları Pisti’nde gerçekleştirilecek. Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından Türkiye’nin pandemideki yüksek başarısı nedeniyle bir etap daha Türkiye’ye verilmişti.
Türkiye’nin “güvenilir ülke” olması dolayısıyla dünyanın bir çok yerinden sporcu ve izleyici yarışları izlemek üzere Türkiye’ye gelecek.

İKİ ETAP İLK KEZ AYNI HAFTADA

4-5 Eylül 2021 tarihlerinde MXGP of TURKEY, 7-8 Eylül’de MXGP of AFYON dünya ve Avupa klasmanında 4’er yarış aynı anda yapılacak:

– Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP), 
– Dünya Kadınlar  Motokros Şampiyonası (MXWOMEN), 
– Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2), 
– Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN) 
Türkiye’de yapılacak yarışlara Yamaha, Honda, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, TM ve Fantic gibi fabrika takımlarının da olduğu 25’i aşkın takımla 150’ye yakın yarışçının katılması bekleniyor.

DÜNYA KADINLAR MOTOKROS ŞAMPİYONASI’NA KATILACAK İLK TÜRK

Dünya ve Avrupa Motokros yarışlarında Türkiye’den de çok sayıda sporcu katılacak. Sporculardan biri, bu yıl ilki gerçekleştirecek. Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’na Türkiye’den ilk kez bir yarışmacı katılacak. 16 yaşındaki motokros sporcusu Irmak Yıldırım da bu spora 14 yaşında başladığını, ailesinin katkısıyla aldığı eğitimlerle başarıya ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.