Motorola Razr 3 üst düzey bir işlemci ile geliyor – Teknoloji Pusulası

26.12.2021
Motorola Razr 3 üst düzey bir işlemci ile geliyor – Teknoloji Pusulası


2019 senesinde pazara katlanabilir bir model kazandıran ve değişik tasarımı ile dikkat çeken Motorola, 3. nesil Razr modelinin üstünde çalışıyor. 2020 senesinde 5G destekli Razr 2’yi 5G desteğiyle karşımıza çıkartan firmanın Razr 3 üstünde çalmış olduğu birkaç gün ilkin ortaya çıkmıştı. Bu haberin arkasından ikinci bir haber de telefonun işlemcisi ile ilgili ortaya çıktı.

Giderek daha çeşitli bir hal alan katlanabilir telefon pazarında OPPO’dan Xiaomi’ye, Huawei’den Samsung’a oldukça güçlü markalar boy gösteriyor. Bu firmalar haricinde bir tek Motorola’nın ürün kazandırdığı sektöre Honor’un da giriş yapma uğraşları sürüyor. Nerede ise oldukça maliyetli olmaları sebebiyle yaygınlaşmayan bu ürünlere bir yenisi gene Motorola tarafınca 2022 senesinde eklenecek.

14.000 TL’lik Motorola Razr 5G kutu açılışı


14.000 TL’lik Motorola Razr 5G kutu açılışı

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Motorola Razr 5G, katlanabilir ekranlı klasik marka çizgisi ile karşımıza çıktı. Haiz olduğu özelliklere nazaran fiyatı da üst düzey olan akıllı telefonu kutusundan çıkardık.

Motorola Razr 3, işlemcisiyle dikkat çekebilir

Oldukça maliyetli olan bu katlanabilir telefonlar, üreticilerin fiyat düşürme çabaları sebebiyle kimi süre olması gerekenden daha düşük seviyede yonga setlerinden güç alıyordu. Nitekim ilk katlanabilir Motorola Razr modelinde Snapdragon 710’u görmüştük. Yalnız ilk modelde değil, ikinci Razr’da da durum benzerdi. 2020 model 5G destekli Razr 2, Snapdragon 765G’den güç alıyordu.

Diğeri üreticilerde de benzer durumlar yaşanırken, Motorola bu gidişatı değiştirebilmek için emek harcamaları başlattı. Weibo’da Razr 3 üstünde çalıştıklarını açıklayan Motorola yöneticileri, diğeri modellerde yapmadıkları bir açıklama yapmış oldu. Yetkililer, yeni Motorola Razr 3’ün oldukça güçlü olacağına bilhassa dikkat çekti.

Hali hazırda birkaç gün sonrasında piyasaya sürülmüş olacak olan Snapdragon 8 Gen 1, Android cephesinin en güçlü işlemcisi konumunda. Bu doğrultuda meydana getirilen açıklamalar neredeyse tüm kaynaklar tarafınca yeni Razr 3’te Snapragon 8 Gen 1 işlemcisini göreceğimizi söylüyor.

Peki siz katlanabilir telefonlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce bu pahalı cihazlar bigün çoğumuz tarafınca kullanılabilecek mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.