Müdafa Sanayi Başkanı deklare etti: İhracatta üstün dereceli gelişme!

03.01.2022
Müdafa Sanayi Başkanı deklare etti: İhracatta üstün dereceli gelişme!


Müdafa Sanayi Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlara devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde yerli insansız hava araçlarımız ANKA, Aksungur, Akıncı ve TB2 modelleri başta olmak suretiyle, denizde ve karada gidebilen ZAHA (Zırhlı Amfibi Atak Aracı), silahlı insansız deniz aracı ULAQ ve yeni MİLGEM projeleri hakkında bilgileri kamuoyuna sunmuştu. Şimdiyse sektördeki büyümenin ve ihracatın geldiği […]

Müdafa Sanayi Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlara devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde yerli insansız hava araçlarımız ANKA, Aksungur, Akıncı ve TB2 modelleri başta olmak suretiyle, denizde ve karada gidebilen ZAHA (Zırhlı Amfibi Atak Aracı), silahlı insansız deniz aracı ULAQ ve yeni MİLGEM projeleri hakkında bilgileri kamuoyuna sunmuştu. Şimdiyse sektördeki büyümenin ve ihracatın geldiği son noktayı gözler önüne serdi.

Mavi Vatan’a yeni MİLGEM’ler geliyor!


Mavi Vatan’a yeni MİLGEM’ler geliyor!

Müdafa Sanayi Başkanı İsmail Demir, toplumsal medya hesaplarında yapmış olduğu paylaşımla Mavi Vatan’a 3 yeni MİLGEM geleceğini duyurdu.

Müdafa Sanayi ihracatı yüzde 42 büyüdü!

Türkiye, son yıllarda bilhassa Asya, Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerine satışını yapmış olduğu askeri ürünler sebebiyle sık sık yerli ve yabancı basında adından söz ettiriyor. Bilhassa İnsansız Hava Araçları, pek oldukca değişik senaryoda kendini kanıtladığı için internasyonal topluluklarda Game Changer (oyun değiştirici) olarak biliniyor. Haliyle artan talep ile birlikte ihracat sayıları da tavan yapmış durumda.

İsmail Demir yapmış olduğu paylaşımda Müdafa Sanayinin bu seneki ihracatının 3 milyar 224 milyon dolara ulaştığını söylemiş oldu. Ek olarak açıklamanın devamında şunları paylaştı:

Ulusal Müdafa Sanayiimiz İhracatta 3 Milyar Dolar’ı Aştı! Sektörümüz geçtiğimiz yıla kıyasla ihracatta %42’lik artış yaşayarak 3 milyar 224 milyon dolara ulaştı. Emek veren müdafa sanayii sektörümüzü kutlama ediyor, bu yıl hedefimizi daha da yükselteceğimize inanıyorum.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.